Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Gençler kazanıldı

EFES Cup Futbol Turnuvası hem Antalya’yı birçok ülkeye tanıttı, hem de futbola güzellikler getirdi.

Bir başka güzelik de, 5’inci kez bu turnuvayı düzenleyen Sadettin Saran’ın jestiydi. Saran, turnuvanın tüm hasılatını Pakistan’da meydana gelen depremde zarar görenlere gönderdi. Tebrikler Sadettin Saran.

Galatasaray-Beşiktaş maçı özel de olsa ayrı bir güzelliği var. Oyunun birinci sahnesine bakarsak Galatasaray, Beşiktaş alanında ama rakip defansı açmakta zorlandı. Hasan Kabze başı önünde oynadığı için aldığı topları, ezdi. Kafasını kaldırıp da arkadaşlarının nerede, hangi pozisyonda olduklarına bakmadı. Enerjisi olduğu için hareketliydi ama önemli olan arkadaşlarına pas vermemesi ve oyunu okuyamayarak kendisine zarar vermesiydi. Böyle oynamaya da devam ederse hem kendine hem de takıma zararlı olur.

Gerets, Tomas’ın yanında Cihan’ı oynattı. Sonra da Yalçın’ı denedi. Ligin ikinci yarısında Song’un olmayışı nedeniyle, kafasına göre birini buraya monte edecek. Oyunun ikinci sahnesinde Hasan Kabze çıkınca Necati boş alanlar bulduğu için rakip defansın arkasına sarkarak dengeyi bozdu. Beşiktaş da sallanmaya başladı.

Bravo Gerets

Gerets’
in düşünce zenginliği mükemmel. Neden mi? Uzun zamandır bir takım gençlerle çalışıyor. Oyuna aldığı Ferhat, Mehmet ve Aydın’a şans verdiği için kendisini tebrik ederim. Mehmet, orta sahada gelecek vadeden bir oyuncu. Sol kanatta oynayan Ferhat, mükemmel bir sol ayağa sahip ve isabetli paslar atan bir futbolcu. Devamlı oynarsa çok şeyler kazanacak. Aydın ise hafif futbol oynayan, kaleyi düşünen, şut atma düşüncesi fazla olan bir oyuncu. Ne farkı var diğerlerinden. 3-4 maç oynasalar, yarınların alkışlanacak oyuncuları olacaklar. Bravo Gerets. Tekrar tebrik ederim.

Galatasaray’da kaleci sıkıntısı yok. Mondragon da dahil diğer kaleciler; Aykut da olsun, Fevzi de olsun hepsi de disiplinli insanlar. Kimi kaleye koyarsan koy hepsi de oynayacak gibi hazırlar.

Kendine kim daha çok güvenirse penaltıyı o atar. Hakan da dünkü pozisyonda Necati’yle konuştu. Atışı kullandı ve kaçırdı. Penaltının kaçması önemli değil. Sonuçta bir penaltı. Şimdi kampta Gerets, bazı madenleri ortaya çıkaracak herhalde. Ve bir-iki genci piyasaya sunacak. Kazanan hem futbolcu hem Gerets hem de yönetim olacaktır. Kazanılacak en iyi zaman, bu zamandır.
X