Gündem Haberleri

  Gençler harika

  Hürriyet Haber
  20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  19 Mayıs’ı coşkuyla kutladık

  19 Mayıs gösterilerine katılan 5 bin genç, muhteşem gösterilerle Ata’sını andı. Atatürk Stadı’nı dolduran Antalyalılar öğrencileri ayakta alkışladı.

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya'da büyük bir coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konmasıyla başlayan törenler, Atatürk Stadı'nda düzenlenen gösterilerle devam etti. Törene başta Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu olmak üzere çok sayıda askeri ve mülki erkan katıldı

  2.5 saat sürdü

  Beş bin öğrencinin görev yaptığı kutlamalarda, tribünlerde fon gösterisi, folklor ve müzik eşliğinde danslar yapıldı. Rengarenk ve modern kıyafetleri ile dikkat çeken Antalyalı öğrenciler, yaklaşık 2.5 saat süren kutlamalardaki uyumları ve başarılarıyla bol bol alkış topladı. Stadı dolduran Antalyalılar öğrencilere alkışlarıyla destek verdi.

  Gelin gibi süslendi

  Öğrencilerin oluşturdukları kulenin zirvesinde Türk Bayrağı'nı açmaları coşkuyu doruğa çıkardı. Bir gelin gibi süslenen Atatürk Stadı'ndaki geçit törenine katılan askeri birlikler ve polis ekipleri de izleyicilerden büyük alkış topladı. Şiirlerin okunduğu, konuşmaların yapıldığı törenlerden sonra Vali Dokuzoğlu, etkinliklere katkısı bulunan öğretmenleri tek tek kutladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı