KONYA HABERLERİ

‘Gençler geleceğimizin teminatıdır’

DHA
29.03.2017 - 10:48Son Güncelleme :
DHA

Atilla AMACA/EREĞLİ(Konya), (DHA) - EREĞLİ Belediye Başkanı Özkan Özgüven Ereğli Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen İşaret Dili kursunu ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Başkan Özgüven, gençlik merkezindeki kursların devam ettiğini söyledi. Gençlerin geleceğin teminatı olduğunu belirten Özgüven, ‘’Onlara güveniyoruz ve onların önlerinin açılması gerektiğini düşünüyoruz. Malumunuz önümüzde referandum süreci var ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile seçilme yaşı 18’e inecek. Bu da gençlerimize duyulan güvenin apaçık göstergesidir. Siyaset herkes için bir eğitim alanıdır. Siyaseti gündelik görmemek gerekir. Erken yaşlarda siyasete katılım gençlerin gelişimine çok büyük katkılar sağlayacaktır. Siyasetin içerisinde aktif olarak yer alan gençlerin beşeri ilişikleri, sorun çözme ve iletişim becerileri gelişir, takım çalışmasını, yardımlaşmayı ve işbirliğini öğrenir, yeni yaşam deneyimleri kazanır, farklı tecrübelere sahip insanlarla tanışma imkanı bulur, değişik kurumları tanır, toplumu ve dünyayı daha iyi kavrar, değer yargıları gelişir ve özgüveni artar.’’ dedi. 

Gençlerin siyasal yaşama erken yaşlarda katılmalarının teşvik edilmesi gerektiğini belirten Özgüven ‘’Bazı kesimler bunu kabul etmiyor ama bugün Türkiye’de milletvekili olabilecek, yüksek niteliklere sahip 18 yaşında birçok genç vardır. 18 yaşında milletvekili olunabilen ülkelerdeki çağdaşlarından hiçbir eksiklikleri bulunmamaktadır.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden ‘Gençler geleceğimizin teminatıdır’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Gençler geleceğimizin teminatıdır’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı