ESKİŞEHİR HABERLERİ

Gençler Eskişehir’in Ucuz İş Gücü

IHA
17.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR’DE BULUNAN BAZI İŞLETMELER ŞEHİRDEKİ UCUZ İŞ GÜCÜNDEN FAYDALANARAK GENÇLERİ DÜŞÜK FİYATA, SİGORTASIZ ÇALIŞTIRIYOR.

IHA

Eskişehir’de bulunan bazı işletmelerin, şehirdeki ucuz iş gücünden faydalanarak gençleri düşük fiyata çalıştırmasının hizmet kalitesini düşürdüğü belirtildi.
Her geçen yıl sayısı artan genç nüfusu nedeniyle Eskişehir kent merkezindeki bazı işletmeler, iş arayan vasıfsız kişileri düşük ücret karşılığında çalıştırıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Üniversite Caddesi üzerinde bulunan bir kafe sahibi Erhan Uzun, Eskişehir’deki bazı işletmelerin genç iş gücünden faydalandığını söyledi. Uzun, “Şehirdeki ucuz iş gücünün fazla olmasından dolayı, düşük ücretler karşılığında personel çalıştırılıyor. Bu piyasayı oluşturan şehirdeki genç nüfustur. Özellikle öğrencilerin iş başvurusu yaparken düşük ücretle çalışmaya mecbur bırakılmasından dolayı gençler kısa süreli çalışıp, çeşitli nedenlerle işi bırakıyor” ifadelerini kullandı.
“İŞLETMELER DÜŞÜK ÜCRET KARŞILIĞINDA KALİTELİ HİZMET ARIYOR”
Uzun, deneyimli kişilerin de işletmeler tarafından aynı muameleyle karşılaştığını belirterek, “İşletmeler düşük ücret karşılığında kaliteli hizmet arıyor. Deneyimli kişiler iş başvuru yapmaya gittiği zaman önerilen ücretler tatmin etmeyince, işletmeler tecrübesiz insanları işe alarak hem hizmet kalitesini düşürüyor, hem de daha fazla zarara uğruyor. Ayrıca bu ortamın oluşmasında çalışmak isteyen gençlerin de payının olduğunu düşünüyorum. Gençlerin bir yere borcu oluyor, 1-2 ay çalışması gerekiyor, bu yüzden geçici bir süre düşük ücretle çalışıyor” şeklinde konuştu.
Öte yandan, işletme sahibi Erhan Uzun, kaliteli bir iş yerinin profesyonel ekiple çalışması gerektiğini, insanların, verdiği paranın miktarı ne olursa olsun iyi bir hizmet almasının önemli olduğunu belirterek, bunun da sigortalı ve iyi bir maaşla çalışan nitelikli personel ile var olacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Gençler Eskişehir’in Ucuz İş Gücü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençler Eskişehir’in Ucuz İş Gücü haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı