İZMİR HABERLERİ

Gençler Cumhuriyet İçin Koştu

IHA
27.10.2015 - 15:23Son Güncelleme :

İZMİR'İN ALİAĞA İLÇESİNDE, CUMHURİYETİN 92. YIL KUTLAMA PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN CUMHURİYET KOŞUSU KIYASIYA MÜCADELEYE SAHNE OLDU.

IHA

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Cumhuriyetin 92. yıl kutlama programı çerçevesinde gerçekleştirilen Cumhuriyet koşusu kıyasıya mücadeleye sahne oldu.
Aliağa ilçesinde, geleneksel olarak her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet koşusu, 50 öğrencinin katılımıyla TOKİ Futbol Sahası’nda düzenlendi. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen koşuda öğrenciler dereceye girebilmek için ter döktü. Renkli görüntülere de sahne olan Cumhuriyet koşusunda öğrenciler, genç kızlar ile genç erkekler 100 metre, 200 metre ve 400 metre kategorilerinde yarıştı. Koşuda dereceye girenlere ise çeşitli ödüller verildi.
Cumhuriyet etkinlikleri kapsamında gençlerin spor yapmalarını aynı zamanda da okul stresinden uzaklaşmalarını sağlamak istediklerini belirten Aliağa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Atik, "Spor etkinliklerinin düzenlenmesinde Aliağa İlçe Kaymakamlığımız, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bize çok destek verdi. Aliağa Belediyesi’nde de çok büyük destekler aldık. Gerçekleştirdiğimiz koşunun sponsorluğunu Aliağa Belediyesi yaptı. Dereceye girenlerin ödüllerini bayramdan sonra belirleyeceğimiz bir gün de vereceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gençler Cumhuriyet İçin Koştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gençler Cumhuriyet İçin Koştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı