Ege Haberleri

EGE

  Gençler bu yaz spora başlayacak

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme: 30.06.2015 - 13:35

  MANİSA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, yaz tatilindeki öğrencilerin faydalanması amacıyla 17 farklı branşta eğitimlerin verileceği İl Spor Merkezleri’ni hizmete açtı.

  Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri tarafından açılan spor merkezleri için Manisa Atatürk Spor Salonu’nda ’yaza hoşgeldin’ töreni düzenlendi. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri ’Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganı ile 5-18 yaş grubunda olan çocukların spor merkezlerinde ücretsiz spor yapmalarını sağlayacak.

  Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Başkan Vekili Şerif Gül, sporcular ve antrenörlerin katıldığı törende konuşan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, "Bu yıl teşkilatımızın 77’inci yılını kutluyoruz. Bugün itibari ile il spor merkezi faaliyetlerimiz 7 tesiste 43 antrenörümüz ile yürütülüyor. 7 tesisimizde atletizm, voleybol, basketbol, güreş, okçuluk, tenis, wushu, tekvando, futbol, masa tenisi, judo, hentbol, badminton, jimnastik, dövüş sporu, tekerlekli sandalye tenis ve yüzme olmak üzere 17 farklı branşta kurslar açıldı. Sportif faaliyetlerde bugün itibariyle yüzme branşına 561, diğer branşlara 620, toplamda ise 1181 çocuk ve gencimiz kayıt yaptırdı" dedi.

  Gençler bu yaz spora başlayacak

  Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini belirterek imkanı olmayan 415 çocuğu yüzme sporu ile tanıştırdıklarını vurguladı. Spor yapan çocukların kişilik gelişimi, sosyalleşme ve çalışma azminde artış görüleceğini kaydeden Duman, spora destek olan velilere teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı