Ege Haberleri

EGE

  Gençler barışa yelken açtı

  İZMİR, (DHA
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.07.2012 - 13:00

  Gündoğdu Rotary Kulübü'nün geleneksel yelken yarışlarının 12'incisi Çeşme'de gerçekleştirildi. Optimist, Lazer ve Katamaran kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

  Bu yıl “Hizmet Yoluyla Barış” teması altında “Gençler Barışa Yelken Açıyor” sloganıyla Çeşme Altınyunus Otelinde TRW yelken okulu öğrencileriyle yarışlar gerçekleştirildi. Optimist, Lazer ve Katamaran kategorilerinde yapılan yarışlar sonucunda kazananlar madalyalarını Rotary Guvernörleri, bölge görevlileri ve Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Begüm Şanlı'nın elinden aldı.
  Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Begüm Şanlı yelken yarışı organizasyonuna gençleri spora özendirmek amacıyla 2001 yılında kulübün kuruluşu ile birlikte başladıklarını ifade etti. Şanlı, “Spor gençlerin bedensel ve zihinsel açıdan sağlıklı gelişmesini sağlar. Gençlerin aşırı heyecanını spora aktarmaları farklı bakış açısı oluşturarak olayları çok yönlü değerlendirme becerileri kazandırır. Takım ruhuna sahip oldukları için de yalnızlık hissetmezler. Onlar için çok gerekli olan kendine güven duygusunu ve yaşıtları arasındaki popülariteyi arttırması da çok önemli” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı