Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Genç yetenekler için

Çağdaş Eğitim Vakfı, “Yedi Tepe’den Yedi Kıta’ya ıstanbul’un Ritmi” etkinliği, önceki gece Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı.

ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Yetenekler projesi Genel Koordinatörü Berrin Yoleri’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği gecede elde edilecek gelir halen öğrenimlerine Berklee College of Music’de devam eden Bulut Gülen, Burak Beşir, Ekin Cengizhan ve Berklee College of Music’in ıstanbul seçmelerinde burslu olarak öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin eğitimine destek amaçlı kullanılacak.

Sezen Aksu ve Burak Kut desteği

Gecede; Berklee College of Music’te öğrenimine devam eden Emir Çerman, Bulut Gülen (trombon), Burak Beşir (flüt) ve Ekin Cengizhan (davul-vurmalı çalgılar) ıstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde kendi bestelerinin yanı sıra, Sezen Aksu’nun “Küçüğüm”, “ıstanbul ıstanbul Olalı” parçaları ile Burak Kut’un “Bebeğim” parçalarını yeniden yorumladılar.

Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı gecede konuk sanatçılar Sezen Aksu ve Burak Kut; ıstanbul Devlet Senfoni orkestrası eşliğinde bu eserleri seslendirerek öğrencilere destek oldu.

Davette Berklee College of Music adına Başkan Yardımcısı David Mckay de hazır bulundu. Çağdaş Eğitim Vakfı davetlisi olarak Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü kompozitör Tibor Pusztai de bu gecede gönüllü olarak orkestrayı yönetti.
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye Ferit-Diana şahenk, Yıldırım-Revna Demirören ve Jale Yılmabaşar da katıldı.

Prestij ödülüne özel kutlama

Dünyanın en önemli gezi dergilerinden Conde Nast Traveller, The Ritz-Carlton ıstanbul’u “2009’un En ıyi ış Oteli” seçti. Bu ödül, otelin sahibi Mustafa Süzer ve oğulları Baran ile Serhan’ı çok sevindirdi. Üçlü, bu başarıyı kutlamak için özel bir davet düzenledi. The Ritz-Carlton, ıstanbul Genel Müdürü Martin Kleinmann’ın ev sahipliğini üstlendiği davete The Ritz-Carlton Otel şirketi Başkanı Simon Cooper ve Özer-Tansu Çiller çifti de katıldı.

Fuara katıldılar

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Contemporary ıstanbul Fuarı’na sanatçılar Gönül Nuhoğlu, Güzide ıslamoğlu ve Suna Tüfekçibaşı yeni çalışmaları ile katıldılar. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sergilere katılan sanatçıların eserleri fuar süresince Galeri Kent standında görülebilir.

İstanbul’da ikinci şube

Gamze Cizreli ve YKM’nin sahibi Saruhan Tan’ın ortak olarak işlettikleri Big Chefs’in ıstanbul’daki ilk şubesi Etiler-Nispetiye Caddesi’nde 15 gün önce açılmıştı. Mekanın ıstanbul’daki ikinci şubesi ise Tünel Residence’ın altında açıldı. Cizreli, ikinci şubeleriyle birlikte Big Chefs zincirine yeni halkalar eklemeye devam edeceklerini söyledi.

Prada’dan ıstanbul özel

Dünyanın lüks moda markalarından Prada, ıstanbul’a özel bir çanta tasarladı. Sınırlı sayıda, sadece 20 adet üretilen ve özel ıstanbul etiketine sahip çantanın, fermuarlı cepleri ve cep telefonu için tasarlanmış bir bölümü bulunuyor. Çanta, Prada’nın Nişantaşı, Abdi ıpekçi Caddesi’ndeki mağazasında satışa sunuldu.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI