« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç yaşta büyük tecrübe yaşıyor

Ankaragücü'nün genç futbolcusu İshak Doğan, takımın yaşadığı bu zor günlerde takım içinde büyük bir kenetlenme olduğunu belirterek, “Bundan seneler sonra bile bu takım unutulmayacak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertlilerin 22 yaşındaki futbolcusu, takımın şu anda zor şartlar altında mücadele ettiğini belirterek, “Antrenmanda bazen içmek için su bile bulamıyoruz ve paylaşıyoruz. Zor günler geçirdiğimiz bir gerçek ama takım içinde çok iyi bir arkadaşlık ve kenetlenme var. Bundan seneler sonra bile bu takım unutulmayacak” diye konuştu.

Ankaragücü taraftarının büyüklüğüne dikkati çeken Doğan, şunları söyledi: “Bu zor günümüzde bizi hiç yalnız bırakmadılar. Takıma çok iyi sahip çıkıyorlar. Bizi birbirimize kenetleyen de onlar diyebilirim. Bunun karşılığında biz futbolcular da elimizden gelenin en iyisini yaparak onlara cevap vermek istiyoruz. 102 yıllık bir camianın bu duruma düşmesi çok üzücü. Herkesin bu kulübe el atması gerekiyor. Ankaragücü'nün başkentin takımı olması da Avrupa'daki tanıtım açısından önemli. Böyle büyük bir camiaya taraftar dışında kimsenin sahip çıkmaması çok acı.”

“Ağabeylerimiz bize çok yardımcı oluyor”

İshak Doğan, takımda ağabey pozisyonunda Ergin Keleş, Mehmet Çoğum ve kaptan Aydın Toscalı gibi isimlerin bulunduğunu, onların da genç futbolculara çok yardımcı olduğunu söyledi.
Takımdan ayrılmalar yaşandığı zaman genç futbolcular olarak çok üzüldüklerini söyleyen Doğan, “Yaşadığımız bu üzüntü sonrasında hepimizde Ankaragücü'nü en iyi şekilde temsil etme duygusu ön plana çıktı. Ne kadar genç olsak da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kiralık giden oyuncular, büyük fedakarlık yaparak takıma geri geldiler. Sezon sonuna kadar hepimiz elbirliğiyle bu kulübü en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hakan Kutlu çok önemli bir isim”

Ankaragücü'nde yıllarca futbol oynadıktan sonra teknik direktörlük görevine getirilen Hakan Kutlu'nun Ankaragücü için çok önemli bir isim olduğunu vurgulayan Doğan, Kutlu'nun çok büyük fedakarlıklar yaptığını kaydetti.
Hakan Kutlu göreve geldiği zaman kulübün durumunun ortada olduğunu belirten Doğan, “Yaşımızın da genç olması nedeniyle maçlara çıktığımız zaman kafamızda soru işaretleri oluyordu. Teknik direktörümüz Hakan Kutlu, Ankaragücü formasının değerini bize o kadar iyi anlatıyor ki, tüm sorular ortadan kalkıyor. Hakan hoca tüm zorluklarda taşın altına elini koyuyor. Bu camia onu asla unutmayacak” dedi.
Cumartesi günü yapılacak kongreye de değinen Doğan, “Bu kongre kulüp açısından çok büyük önem taşıyor. Sanırım artık net bir yol çizmek gerekiyor. Ya gençlerle yola devam edilecek ve gelecek sezonun kadrosu kurulacak ya da transfer yasağı ortadan kaldırılacak ve takım ligde kalmaya çalışacak” diye konuştu.

Sivasspor maçında yaşanan forma olayı

İshak Doğan, Sivasspor maçında yaşanan ıslak forma olayının, artık amatör liglerde bile yaşanmadığını söyledi.
Sivasspor karşısında ilk yarıyı 2-0 geride tamamladıklarını, fakat buna rağmen ikinci yarı için soyunma odasına umutlu gittiklerini vurgulayan Doğan, “Soyunma odasına gittiğimizde yedek forma olmadığını bilmiyorduk. Öğrendiğimiz zaman moralimiz bozuldu. Malzemecilerimiz ellerinden geleni yaparak formaları kurutmaya çalıştılar. Zaten kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyoruz. Buradaki her futbolcu, her personel çok değerli. Hastalanma riski taşımak bile üzücü. Açıkçası bu iyi bir tecrübe mi, kötü bir tecrübe mi çözemiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler