İZMİR HABERLERİ

Genç tiyatroculardan övgü alan performans

DHA
29.03.2016 - 10:02Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Dikili İlçesi'ndeki Dikili Belediyesi Atarneus Tiyatro Topluluğu üyesi genç tiyatrocular, Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında 'Meraki' adlı oyunu başarıyla sahneleyerek, usta oyunculara taş çıkardı.

Dikili Belediyesi Çandarlı Salonu'nda perde açan Atarneus Tiyatro Topluluğu'nun üyesi 17 genç sanatçı, 'Meraki' adlı oyunuyla beğeni topladı. Oyunu CHP'li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Durak, meclis üyeleri, belediye bürokratları ile çoğunluğu kadın ve gençlerden oluşan çok sayıda vatandaş izledi. Hastalık ve ölüm korkusu nedeniyle çevresindekilere ve kendisine hayatı zindan eden bir insanın, çevresine karşı düştüğü gülünç durumun ele alındığı oyun, Dikilili seyircileri hem güldürdü hem düşündürdü.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren Cumhuriyet değerleri ışığında, kent genelinde sanatın ve sanat dallarının gelişip, üst seviyeye çıkması için önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Ne mutlu ki, bizim göreve gelmemizle kurduğumuz ve kurulmasında büyük emekler verdiğimiz Atarneus Tiyatro Topluluğu'nun bugün ortaya koyduğu başarılarıyla bizlerin göğsünü kabartıyor. İçtenlikle onların gözlerinden öpüyorum. Eminim ki, bugün Dikili'de büyük bir özveriyle sanatını icra eden bu genç kardeşlerim, gün gelecek sevginin tiyatrosunu tüm dünyaya izletecekler" dedi.

DİKİLİ (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Genç tiyatroculardan övgü alan performans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç tiyatroculardan övgü alan performans haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı