« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç Sultanlar ikinci bitirdi

Genç Kız Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Finallerindeki son grup maçında Sırbistan´a 3-0 kaybetmesine karşın grubu ikinci sırada bitirerek yarı finale yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Milli Takımın yarı finaldeki rakibi 2. Grubun birincisi Rusya.

Karşılaşmanın ilk seti dengeli ve karşılıklı sayılarla başladı. Genç Milli Takım´ın manşet ve defans hatalarına, Sırbistan takımı da servis kaçırarak yanıt verdi.  İlk teknik mola 8-6 Sırbistan üstünlüğünde geçildi. Takımımız 10-10´da beraberliği yakaladı.

File önünde Milli Takımımıza boy üstünlüğü kuran Sırbistan, ikinci teknik molayı 16-14 önde tamamladı. Setin sonundaki çabamız yeterli olmadı ve 27 dakika süren seti 25-22 alan Sırbistan 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Sırbistan, defans hatalarımızdan da yararlanarak skoru 5-1 yaptı. Rakibin ortadan ve köşelerden yaptığı hücumlara karşılık veremeyince, Sırbistan ilk teknik molaya 8-3 önde girdi.

Buna karşılık maçı bırakmayan ve toparlanan Genç Milli Takım 14-14´te eşitliği sağladı ve rakip antrenör molayı aldı. Moladan sonra hatalarımızı iyi değerlendiren Sırbistan ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi.

Manşet sorununu çözemediği için hücumda aksayan, sert toplar vuramayan Genç Milli Takım, basit hatalar da yapınca 26 dakika süren seti 25-19 kazanan Sırbistan 2-0 üstünlüğü yakaladı.

Üçüncü sette de oyunun karakteristiği değişmedi. Defansımızdaki boşlukları iyi değerlendiren, yumuşak hücumlarımıza da başarılı savunma yapan Sırbistan Genç Kız Milli Takımı ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı 16-10 önde tamamladı. Seti 25-21, maçı da 3-0 kazanan Sırbistan grup birincisi oldu.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda oynanan diğer grup maçında ise Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan'ı 23-25, 25-20, 25-22  ve 25-20'lik setlerle 3-1 yendi.

Ay-Yıldızlı takımımızın final mücadelesi vereceği müsabaka 25 Ağustos Cumartesi günü saat 16.30´da başlayacak ve NTV Spor´dan naklen yayınlanacak. Diğer yarı final maçında I. Grup birincisi Sırbistan ile II. Grubu ikinci sırada bitiren İtalya karşı karşıya gelecek. Maçın başlama saati 14.00.

Salon: Başkent Voleybol
Hakemler: Daniele Rapisarda (İta), Dobromir Dobrev (Bul)
Sırbistan: Lukic, Kubura, Trnic, Cikiriz, Busa, Popovic, Mirkovic, Dragutinovic (L), (Oluic)
Türkiye: Çağla Akın, Şeyma Ercan, Aslı Kalac, Ceyda Aktaş, Damla Çakıroğlu, Ceylan Arısan, Dilara Bağcı (L), (Ece Hocaoğlu, Kübra Akman, Didem Marangoz, Ecem Alıcı)
Setler: 25-22, 25-19, 25-21

Bunları da Beğenebilirsiniz