"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Genç sporculara saygısızlık

9 MAYIS günü Küçük Kızlar Voleybol Müsabakaları’nda Ankara 2. ve 3.’sünün belirleneceği son maç, İl Gençlik Spor Müdürlüğü’ne ait Mamak Kapalı Spor Salonu’nda Karayolları ve İller Bankası takımları karşı karşıya geldi.

Maç akşam saat 19 civarlarında başladı. İki setin bitiminde elektrikler kesildi. Yaklaşık bir saat elektriklerin gelmesini oyuncular ve maçı izlemeye gelen aileleri olarak stres altında bekledik. Bu süre içinde oyuncular soğudu, motivasyonları bozuldu.
Neyse elektrikler geldi. Bir set daha oynandı setin bitiminde tekrar elektrikler  kesildi. Stresin sıkıntının hat safhaya ulaştığı bu ortamda bırakın maç heyecanının devam etmesini, gecenin   ilerleyen saatinde hala aç, yorgun olan geleceğin yıldız sporcularını teskin etmek mümkün olmadığı gibi, modern Türkiye’de  bunların yaşanmaması gereken terslikler olduğunu aileler ve hakemler dahi izah edemez  olduk.
Yarım saat sonra elektrikler nihayet tekrar geldi maç başladı son sette, bir takım için maçın bitimine 5 sayı yeteceği bir anda, elektrikler 23.30 civarında tekrar kesildi. Bu kesinti gecenin bu saatinde salonda bulunan herkesi çileden çıkarmaya yetti. Uzun bekleyişten sonra nihayet elektrikler yeniden geldi, sıkıntı, stres, açlık, yorgunluk ve çocuklarımız göz yaşları içinde 5 saatin ardından maç denilen ‘işkence’ bitti.
Şimdi buradan soruyorum İl Gençlik Spor Müdürlüğü yetkililerine ve bir cümle spordan sorumlulara koca bir spor salonunu yapmayı/yaptırmayı biliyorsunuz da içine 10-15 bin TL’lik jeneratör koymayı beceremiyor musunuz ki, spor salonları stres salonlarına dönüşüyor. Bu durumu Başkent Ankara’da genç sporculara yaşatan tüm yetkilileri kınıyorum.
Yunus BÜLBÜL

Biliyor musunuz

AZERBAYCAN Milli Prodüktivite ve Rekabetçilik Merkezi’nden bir heyetin, organize sanayi bölgesinin yapısı ve yönetimini incelediğini, Azerbaycan’da kurulması planlanan organize sanayi bölgesi için OSTİM’in model alınacağını...

Gökçek bunları hiç görmez

MELİH Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak üstün niteliklerinden söz edilir. Hakkında kerameti kendinden menkul şeyler anlatılır. Doğrudur. Ankara Başkent... Kızılay ise Ankara’nın göbeği. Peki böyle bir yerde gecekonduya izin verilir mi?
Denilir ki, Melih Gökçek isterse verir.
Örnek mi istediniz? Maltepe Camiinin önünde yirmi kadar işletme var. Bunların hangisinin iskan raporu var dersiniz?
Hepsi gecekondu ve Sayın Gökçek’in himayesinde bu bölgeyi çirkinleştirmek için oradalar.
Peki bunları Melih Gökçek bunları hiç görmez?
Benim bu mesajımın yayınlanacağından emin değilim. Çünkü bu rezaleti hiç kimse görmek, dile getirmek ve Ankaralılar adına haykırmak istemiyor.
Ahmet ÖNDER
(Not: Ahmet Bey’in bu yazısı suç unsurları ayıklanarak özetlenmiştir. Hem Gökçek’e, hem bize aşırı eleştiride bulunuyor. Aslında bizi tahrik etmek istiyor. Böyle bir davranışa kimsenin hakkı yoktur. Biz gazetecilik görevimizi yapıyoruz. Gökçek yararlanır yararlanmaz, kendi bileceği iştir.)

X