SAMSUN HABERLERİ

Genç: Sandıktan çıkan sonuç Türkiye'nin geleceğini belirleyecek

DHA
12.06.2018 - 16:04Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN, (DHA)- SAMSUN'un merkez Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, 24 Haziran'da yapılacak seçimle ilgili, "Haziran bir kere yaşanacak. 24 Haziran'da sandıktan çıkacak sonuç, Türkiye'nin geleceğini belirleyecektir" dedi.
Ak Parti Canik İlçe Teşkilatı tarafından 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekilliği genel seçimlerinde görev yapacak sandık görevlilerine yönelik iftar yemeği ve ardından Sandık Kurulu Toplantısı düzenlendi. Canik Kültür Merkezi'ndeki toplantıya Ak Parti Samsun İl Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Ersan Aksu ile Ak Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç, sandık görevlilerinden sandıklara sahip çıkmalarını istedi.
16 NİSAN'DA SÖZ KESİLMİŞTİ
Sandık Kurulu Toplantısı'nda seçimlerde sandık başında olacak görevlilere seslenen Başkan Genç, "16 Nisan'da yapılan referandumda milletimiz tercihini, daha güçlü ve daha istikrarlı yeni Türkiye'den yana kullanmıştı. Yani 16 Nisan’da yeni hükümet sisteminin sözünü kesmiştik, 24 Haziran’da ise inşallah tamamına erdireceğiz. Yeni Türkiye'nin ruhunu milletimiz 15 Temmuz'da ortaya koymuştur. Bugüne kadar geleceğin güçlü Türkiye'sinin temeli atıldı, artık ülkemizi birlikte inşa ve ihya dönemindeyiz" dedi.
HEDEF, CANİK'TE REKOR
Seçimlere çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Başkan Genç, "Sandık görevlilerimiz seçimin önemli parçalarından biridir. 24 Haziran bir kere yaşanacak. Ne olursa olsun sandığa sahip çıkacağız. Çünkü 24 Haziran sonuçları ülkenin geleceğini belirleyecek. Dolayısıyla her bir oy çok değerlidir. Sandık görevlilerimize de büyük görev düşüyor. Sandıklara mutlaka her zamankinden daha çok sahip çıkmalıyız. Benim Canikli hemşehrilerimin her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de tercihini istikrardan yana kullanacağından hiç şüphem yoktur. Ancak bizim için önemli olan daha önce yakaladığımız başarı çıtasını daha yukarı çıkarmak, Canik'te rekor kırmaktır" diye konuştu.
DÜNYAYI DOĞRU OKUMALIYIZ
Dünyanın hızla değiştiğine de vurgu yapan Başkan Genç, "Bugünü doğru okumalı ve gelişmelere, yeniliklere açık olmalıyız. Çünkü siyaset, okuma sanatıdır. Liderini, ülkesinin hedeflerini, dünyayı doğru okuyamayanların, şehrine, ülkesine katkısı olamaz. Biz temel belediye hizmetlerinde, yatırımlarda, sosyal hizmetlerde ve insan ilişkilerinde Ak Parti vizyonuna uygun icraat ortaya koyuyoruz. Şehrimize ve partimize yük olan değil, şehrimizin ve partimizin yükünü omuzlayan belediyecilik uyguluyoruz" şeklinde konuştu.
SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ
Ak Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de, 24 Haziran'da sonra Türkiye'nin istikrarlı büyümesinin daha hızlı süreceğini belirterek "Bizler her zaman halkımızla kucaklaşıyoruz. Halkımıza 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatıyoruz. Kazandığımız her bir oyu sandıkta da muhafaza etmemiz gerekiyor. 24 Haziran'da sandıklara mutlaka sahip çıkmamız gerekiyor. Bu nedenle sandık görevlilerimize büyük görev düşüyor" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından AK Parti Canik Sandık Görevlileri, 24 Haziran seçimlerindeki görevleri konusunda bilgilendirildi.
DEVGERİŞ'TE TERAVİH BULUŞMASI
Diğer yandan Başkan Osman Genç, Ak Parti Milletvekili Orhan Kırcalı ile birlikte Teravih Buluşmaları'nda Devgeriş Mahallesi halkıyla biraraya geldi. Mahalle halkıyla gerçekleştirdikleri sohbette vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Genç ile Milletvekili Kırcalı, 24 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti. Kırcalı ile Genç, Devgeriş halkından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek istedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Genç: Sandıktan çıkan sonuç Türkiye'nin geleceğini belirleyecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı