Ege Haberleri

EGE

  Genç sanayicilerin Selanik çıkarması

  Hürriyet Haber
  03.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genç Sanayiciler Derneği üyeleri, Başkan Arda Beset liderliğinde Selanik’e bir iş ve inceleme seyahati gerçekleştirdi. Beset, umutlu döndüklerini söyledi.

  İZMİR Genç Sanayiciler Derneği (İzmir GSD) üyeleri, Başkan Arda Beset liderliğinde Selanik’e bir iş ve inceleme seyahati gerçekleştirdi. İzmirli genç sanayicilerin Selanik ziyaretine Bursalı genç sanayicilerden oluşan bir grup da katıldı. Selanik’ten umutlu dönen İzmir GSD Başkanı Beset, yaptıkları ziyaretin ve üyeleri ve dernekleri adına çok faydalı geçtiğini ifade etti.
  Krizde atılım
  Türkiye’nin ekonomik krizlere artık alışık olduğunu ve daha çabuk reaksiyon gösterebildiğini kaydeden Beset, “Yunanistan’ın krizde yoğun olarak etkilenmesi, tüm Yunanlıları karamsarlığa düşürmüş durumda. Ama Türk sanayicileri olarak bizler öğrendik ki, krizler atılım yapmak için birer fırsat dönemidir. Yunanlılar da yıllar boyu ihmal ettikleri reformları artık yapmak zorundalar ve yaptıktan sonra da her şey iyiye dönecektir. Bunun bir süre alacağı kesin, ancak Yunanistan’ın da krizden çıkacağını biliyoruz ve bugünden yolumuzu çiziyoruz” diye konuştu.

  İkili görüşmeler

  Selanik Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Vlachogionnis’e ve Selanik Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Charis Alexopoulos’a kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür plaketi veren Beset, İzmir Genç Sanayiciler Derneği olarak yurtiçi ve yurtdışı temaslarına devam edeceklerini bildirdi. Arda Beset, “İzmirli Genç Sanayiciler olarak nerede iş ve fırsat var ise derhal orada olacağımızı ifade ettik” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı