ZONGULDAK HABERLERİ

Genç Ressam Adayları İçin Doğru Adres: BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi

IHA
16.07.2015 - 10:15Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ZONGULDAK

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2009 yılında kurulan ve 2011-2012 Akademik Yılından bu yana sanatçı adayı öğrencilerini yetiştiren Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavının başvuruları 17-28 Ağustos, sınavları ise 1-2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde sanatçı adayı öğrencilerin bir yandan gözlem ve çözümleme yetenekleri ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilmelerini diğer yandan da sanat tarihi ve genel kültür başta olmak üzere alan bilgisiyle donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemi uygulanıyor. Bölüm mezunları, ilgili bölümlerde akademisyenlik, özel veya resmi müze ve galerilerde sanat danışmanlığı, sergi düzenleyiciliği ve serbest ressam olarak çalışıyor.
Fakülte bu yıl Resim Bölümüne 2’si uluslararası olmak üzere toplam 22 öğrenci alacak. 17 Ağustos’ta başlayacak ve 22 Ağustos’ta sona erecek başvurular, apps.beun.edu.tr/gsf adresinden yapılacak. Başvuru esnasında adaylardan ücret talep edilmeyecek.
Sanatçı adayları 2015-YGS puan türlerinden herhangi birinden 140.000 ve üzerinde puan almaları halinde be sınava başvurabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylar, 1 Eylül tarihinde Desen sınavı ile ilk aşamayı, 2 Eylül tarihinde ise İmgesel Tasarım ve Mülakat ile ikinci aşamayı tamamlamış olacaklar. 3 Eylül tarihinde sonuçların ilanının ardından 4-8 Eylül tarihlerinde kesin kayıtlar gerçekleştirilecek. Yedek kayıtlar ise 9-11 Eylül tarihlerinde yapılacak.
Adayların Özel Yetenek Sınavına gelirken internetten çıktısını aldıkları Özel Yetenek Giriş Belgesi ve Resmi Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) ile 50x35 cm ebatlarında resim altlığı, kâğıt kıskacı veya mandalı, kurşun kalem, yumuşak silgi, kalemtıraş, tükenmez kalemden oluşan malzemeleri yanlarında getirmeleri gerektiği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Genç Ressam Adayları İçin Doğru Adres: BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç Ressam Adayları İçin Doğru Adres: BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı