Ege Haberleri

  Genç piyanistler İzmir'de yarışacak

  Hürriyet Haber
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, genç piyanistlerin bilgi ve deneyimlerine katkıda bulunmak amacıyla, iki farklı yaş grubunda "piyano yarışması" ve ünlü piyanistlerle ortak çalışmaların da yer aldığı bir müzik festivali düzenleyecek. İzmir Piyano Yarışması'na katılmak isteyen gençler, 20 Ocak tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne başvurabilecek.

  İzmirli ünlü besteci Ahmed Adnan Saygun'un adını, kentin en büyük kültür-sanat merkezine vererek yaşatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de "Saygun Müzik Festivali" adında yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. Festival programında, genç piyanistlere yönelik İzmir Piyano Yarışması ile eğitim çalışmaları da yer alıyor.

  TOBAV İzmir Şubesi'nin katkılarıyla, genç piyanistlerin yetenek, bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla düzenlenen yarışma, 2 - 9 Şubat tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yarışmanın jüri üyeliğini, uluslararası üne sahip piyanistler Gülsin Onay, Jean Bernard Pommier, Emre Şen, Mauricio Vallina ve Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı yapacak.

  Genç piyanistler İzmirde yarışacak
  İKİ KATEGORİDE YARIŞMA
  Piyano yarışması iki grupta gerçekleşecek. A grubu yarışmacıları 11-17 yaş aralığında (2004-1998 yılları arasında doğanlar), B Grubu yarışmacılar ise 18-24 yaş aralığında (1997-1991 arası doğanlar) olacak. Türk vatandaşı olmak ya da Türkiye'de bir okulda öğrenci olmak şartının arandığı yarışmaya, 20 Ocak tarihine kadar posta, kargo veya kişisel olarak başvurulabilecek. Her iki kategoride de birinciye 2 bin 500, ikinciye 1500, üçüncüye ise 1000 TL para ödülü ile Mansiyon ve En İyi Türk Eseri Yorumu Özel Ödülü verilecek.

  ÜNLÜ HOCALARLA ÇALIŞMA FIRSATI
  Saygun Müzik Festivali kapsamında ayrıca, yarışmaya katılan adayların dışında piyano eğitimi alan tüm öğrenciler ve mezunlar, dünyaca tanınmış piyanistler Emre Şen ve Edna Golandsky ile çalışma fırsatı bulacak. Böylelikle bilgi ve deneyimlerini artırarak, müzikal anlayışlarını geliştirebilecekler. "Ustalık Sınıfı" adı altında düzenlenecek bu etkinliğe katılım için son başvuru tarihi ise 1 Şubat 2015 olacak.

  Yarışmanın katılım koşulları ve içeriği ile ilgili bilgiye Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin www.aassm.org.tr adresinden ulaşılabilecek. Yarışma başvuruları Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Mithatpaşa Cad. No: 1087 Güzelyalı/İZMİR adresine yapılabilecek. Ayrıca 0 232 293 38 18 numaralı telefondan bilgi alınabilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı