Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genç piyanist, maganda polis kurbanı

  Mehmet ÇINAR/ GELENDOST(Isparta), (DHA)
  14 Ağustos 2006 - 15:21Son Güncelleme : 14 Ağustos 2006 - 17:53

  Isparta'da bir köy düğününde havaya ateş açan polis memuru 34 yaşındaki Abbas Karaca, piyanist 24 yaşındaki Hakan Kutlu'nun ölümüne neden oldu. Seken kurşundan 16 yaşındaki İsa Aynur da yaralandı.

  Isparta'nın Gelendost İlçesi'ne bağlı Yaka Köyü'nde Tarhan ailesinin düğünü yapıldı. Gelinin otomobilden indiği sırada birbiri ardına silahlar ateşlendi. Düğün davetlileri arasında yer alan ve Konya'da polis memuru olduğu belirtilen Abbas Karaca da Browning marka ruhsatlı tabancasını çıkararak havaya 4- 5 el ateş etti.

  Karaca'nın tabancası tutukluk yaptı. Karaca'nın kurcaladığı tabancası birden ateş alarak, düğünde şarkı söyleyen piyanist Hakan Kutlu'un boynuna isabet etti.

  Piyanist, polis memurunun tabancasından çıkan kurşunla yere yığıldı. Seken 1 kurşun da İsa Aynur'un karnına isabet etti. Ağır yaralanan Hakan Kutlu ve İsa Aynur hemen Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Durumu ağır olan ve ameliyata alınan piyanist tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde yaşadığı ve bölgedeki düğünlerde şarkı söylediği belirtilen Hakan Mutlu'nun ölüm haberi yakınlarının sinir krizleri geçirmelerine neden oldu.

  Düğün için Almanya'dan geldiği belirtilen İsa Aynur'un ise tedavisi sürüyor. Davul ve zurnaların çalındığı düğün olayın ardından bir anda sesizliğe büründü.

  Jandarma ekipleri, "maganda" polis memuru ile düğünde rastgele havaya ateş açan damadın dayısı Ali Tarhan'ı gözaltına aldı. Ayrıca, düğüne katılan köylülerde ruhsatsız 1 av tüfeği ile kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı