Genç patronların seçim heyecanı

Hürriyet Haber
26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.05.2000 - 00:01

TÜRKİYE Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), yarın yapılacak genel kurulunda yeni başkanını da seçecek. Başkanlık için şimdiki Başkan Muharrem Yılmaz ile Lütfi Aygüler'in listeleri yarışacak.

TÜRKİYE Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), yarın yapılacak genel kurulunda yönetimini de yenileyecek. TÜGİAD'ta seçimli genel kurulun en önemli özelliği ise dernek tarihinde ilk kez birden fazla adayın olması. Başkanlık için şimdiki Başkan Muharrem Yılmaz ile Lütfi Aygüler yarışacak.

TÜGİAD'ın bu seçimden güçlenerek ve kenetlenerek çıkacağına inandığını söyleyen Muharrem Yılmaz, ‘‘Biz Genel Kurul hazırlıklarını sürdürmekteyiz. 15 kişisi yönetim kurulu üyesinden oluşan 37 kişilik bir liste hazırladık. Seçim seviyeli bir yarış halinde olacak’’dedi. Yılmaz, TÜGİAD için planladıkları proje ve stratejileri şöyle anlattı:

‘‘Somut projeler üretme konusunda başarılı, demokratik mekanizmalar üzerinde etkin bir sivil toplum örgütü yaratmak istiyoruz. Türkiye'nin her köşesinden başarılı ve ilkeli genç işadamlarının kendilerini ifade edecekleri, ülkelerine faydalı olacakları ve geleceğin liderleri olabilecekleri kucaklayıcı ve geniş tabanlı bir çatı olmak arzusundayız. Yurtdışı ile ilişkilerimizi geliştirmek ve derneğe uluslarası bir perspektif kazandırmak istiyoruz. Türkiye'nin meselelerini inceleyip çözüm üretip izleyecek bir örgütlenmeyi sürekli güçlendirmeyi planlıyoruz.’’

İHTİLALDE DEVRİM

TÜGİAD başkanlığı için adaylığını koyan Lütfi Aygüler de, 27 Mayıs'ın TÜGİAD için bir ihtilal günü olduğunu belirterek, ‘‘Biz bu ihtilal gününde devrim yapmak istiyoruz’’ dedi. TÜGİAD'ın hakettiği konuma getirilmesi için bu seçime girdiklerini belirten Aygüler, ‘‘TÜGİAD son günlerde eski gücünü ve heyecanını kaybetti. Bizim adaylığımızla beraber heyecan yarattık. Rekabet kaliteyi getirdi ve karyı grup daha ciddi çalışmaya başladı’’ dedi.

Genel Kurul'dan sonra TÜGİAD'ın eski TÜGİAD olmayacağını savunan Aygüler şunları söyledi:

‘‘Biz tesadüf eseri 27 Mayıs'ta yapılacak seçimlere devrimci anlayışla yaklaşıyoruz. TÜGİAD'I kurusallaştırmak, eski ve yeni üyeleri barıştırmak ve Türkiye içindeki organizasyonunu tamamlamak istiyoruz. TÜGİAD sadece İstanbul, Bursa ve Ankara'da çalışmalar sürdürerek Türkiye çapında etkin olamadı. Biz diğer sivil toplum örgütleriyle entegre olarak ortak projeler geliştirmek istiyoruz.’’

Emre ÖZPEYNİRCİ

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı