Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genç paraşütçünün mucize kurtuluşu

  Erdoğan CANKUŞ/FETHİYE(Muğla), (DHA)
  07.07.2007 - 19:48 | Son Güncelleme:

  Ölüdeniz'de yamaç paraşütü eğitimi alan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Emin Kılınçarslan, yaklaşık 15 metre yüksekliğe çıktığında paraşütünün aniden kapanması nedeniyle yere çakıldı. Sol ayağı kırılan gencin vücudunun çeşitli yerlerinde de yaralar tespit edildi. Sağlık durumu iyi olan Kılınçarslan, Fethiye Özel Letoon Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  İzmir 9 Eylül Üniversitesi Havacılık Kulübü üyesi 20 yaşındaki Emin Kılınçarslan arkadaşları ile yamaç paraşütü uçuş eğitimi almak için Ölüdeniz'e geldi. Üç gündür Ölüdeniz Babadağ'da atlama denemeleri yapan 15 kişilik grup, bugün de Babadağ'a çıktı. Öğleyin saat 13.00 sıralarında Babadağ' bin 800 metrelik uçuş pistinden yamaç paraşütüyle tek başına (single) Ölüdeniz Belceğiz'e doğru uçuşa geçen Emin Kılınçarslan'ın paraşütü tam olarak havayla dolmayınca yerden yükseldikten 12-13 metre sonra aniden kapandı. Yere çakılan Emin Kılınçarslan'ın yardımına hemen arkadaşları ve çevredeki paraşütçüler koştu.

  Olay yerine çağrılan ambulanstaki sağlık görevlileri ilkyardımı kaza yerinde yaptı. Sol ayağında kırık tespit edilen ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunan Emin Kılınçarslan, Fethiye Özel Letoon Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan Kılınçarslan'ın arkadaşları hastaneye koştu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı