« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Genç oyunculara güveniyoruz"

Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, eldeki tüm oyunculardan yararlanmak istediğini vurgulayarak, "Gençlere güveniyorum. Yabancı oyuncularımızı ise yeniden kazanacağız" dedi.

Yunus Emre SEL/TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, genç oyunculara fazlasıyla güvendiğini belirterek, "Esas olan elindekilerden en iyi şekilde faydalanmaktır. 1461 Trabzon'dan başka oyuncularda takıma kazandıracağım ama şu an için isim verip onların motivasyonunu etkilemek istemiyorum. Kamp programında ise Tolunay Kafkasın hazırladığı bir plan vardı. Ona uyacağız ve Davraz'a gideceğiz. Yeni sezon öncesi heyecanımız ve enerjimiz oldukça yüksek. Gençlere güveniyorum" diye konuştu.

KARAMAN İMZAYI ATTI

YABANCILAR SATILMAZLARSA KAMPA KATILACAKLAR

Bu arada Akçay'ın yaptığı, "Transfer beklentim yok ve elimizdeki yabancıları kullanmaya çalışacağız" açıklaması camiada şok etkisi yarattı. Akçay'ın, mevcut yabancılardan yararlanma projesinde transferi çok fazla düşünmediği de öğrenildi. Bunun üzerine satışı gündemde olan Emerson, Janko, Alanzinho ve Colman'ın kampa katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu oyuncuların kamp performansı ise takımdaki geleceklerini belirleyecek. Ancak yönetimin gelecek teklifleri de değerlendirmeyi planladığı ifade edildi. Trabzon'da mutsuz olduğunu söyleyen Bamba'nın ise kendisine kulüp aradığı belirtildi.

ALP: "BASKETE KOYULAN TRANSFER YASAĞINI KALDIRIRIZ"

FİBA tarafından transfer yasağı koyulan Trabzonspor Basketbol Takımının, başkanı Mehmet Yiğit Alp, bu yasağın çok önemli olmadığını söyledi. Alp, sezon başlamadan önce gerekli ödemeyi yapacaklarını belirterek, "Bu ödemeyi yaptıktan sonra transfer yasağımız kalkar. Bu çok önemli bir sorun değil. Taraftarlarımızın içi rahat olsun. Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşüp, yola devam edeceğiz. Trabzonspor bu ligde kalıcı olmak için gereken neyse yapacaktır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz