« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç oluşumdan Saran'a destek

Ali Şen ve arkadaşlarının aylık toplantısına ilk kez katılan genç isimler, Sadettin Saran'ın adaylığını gündeme getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE'de eski başkan Ali Şen ve arkadaşlarının oluşturduğu grubun son toplantısına Erdoğan Şenay ev sahipliği yaptı. Polat Renaissance Oteli'nde yapılan toplantıda kongre rüzgarı esti. Genç isimlerin katıldığı gecede, adaylığı konuşulan Sadettin Saran'a destek çıktı.

Gençlerden oluşan grup muhalefet olduğunu deklare ederek, ‘‘Aziz Yıldırım'ın kendisine değil, yönetim biçimine karşıyız. 6 yılda 5 şampiyonluk gitti. Kazanırız, kaybederiz ama bir amaç uğruna biraraya geliyoruz. Bunun için destek istiyoruz. Biz, Saran'ın sözcüsü ya da grubu değiliz. Aziz Yıldırım'ın şahsına değil, yönetim biçimine karşıyız. Gençler olarak üzerine ölü toprağı sindirilmiş camianın silkinmesi için hareket başlatıyoruz’’ fikrini ortaya koydu.

Gurur duydum

Bunun üzerine Ali Şen söz alarak, ‘‘Gençlerin burada olmasından gurur duydum. Artık bayrağı onlara vermeliyiz’’ yorumunu yaptı. Toplantıya katılanlar, ‘‘İşte omuzlarımız, basın ve çıkın’’ diyerek, muhalif hareketi başlatan gençlere destek verdiler.

Öte yandan Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapılması planlanan okul için Orhan Keçeli'nin 17 Kasım'da ev sahipliği yapacağı toplantıda karar verilmesi kararlaştırıldı.

Geç saatlere kadar devam toplantıda eski başkan Ali Şen, yönetimin federasyon ve hakemler konusundaki tepkisine destek vererek, ‘‘Bu konuda sadece yönetimin tavır koyması yetmez. Bizlerin de kurulan tuzaklara karşı sesimizi yükseltmemiz gerekiyor’’ önerisini yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz