Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genç Nota'da Antalya finalde

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Ankara Hürriyet’in düzenlediği Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın Antalya elemelerinde, katılan 10 okuldan beş tanesi 20 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

  Ankara Hürriyet Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın Antalya elemeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Katılan 10 okuldan 5 tanesi, büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

  Antalya elemeleri, AKM’de Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Festivali etkinliğini içinde yapıldı. Yarışmaya, ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Saime Salih Konca Lisesi, Antalya Barosu Teknik ve Meslek Lisesi, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi, Antalya Lisesi, Konyaaltı Lisesi, Antalya Koleji, Necati Dölen Lisesi, Levent Aydın Anadolu Lisesi ve Alanya Hasan Çolak Anadolu Lisesi katıldı.

  Katılan okulların sahne performansları göz doldururken, AKM alanında müzik dolu keyifli bir gün yaşandı.

  Yarışma jürisi, Akdeniz Bölge Temsilcisi Dursun Gündoğdu, Ankara Yazı İşleri Koordinatörü Yaşar Sökmensüer, Genç Nota Proje Koordinatörü Levent Seğmen, Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Ebru Etizer, rock müziğin önemli isimlerinden olan yapımcı Hicri Bozdağ, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek ve Joker Ajans sahibi Burak Özdemir’den oluştu.

  Jüri yarışma sonrası yaptığı toplantıda, Antalya’dan 5 okulu 20 Mayıs 2010 tarihinde Ankara’da yapılacak büyük finalde yarışmaya değer buldu. Buna göre Ankara finalinde yarışacak okullar şöyle:

  “ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Saime Salih Konca Lisesi, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi, Levent Aydın Anadolu Lisesi ve Alanya Hasan Çolak Anadolu Lisesi”

  GENÇ NOTA’YA GÖNÜL VERENLER

  GENÇ Nota’da ilk iki yıl Ankara Hürriyet ile işbirliği yapan Çankaya Belediyesi’nin dışında yarışmaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı da büyük destek verdi. Yarışmanın Antalya elemelerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi, genç müzisyenleri yalnız bırakmadı ve lise gruplarını AKM alanında en iyi şekilde ağırladı.

  Yarışmanın büyük finali, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük sahnesi olan Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Organizer firması sahneyi en ileri ses ve ışık sistemi ile donatırken, Joker Ajans hem bölge elemelelerinde hem de büyük finalde sahne gerisi hizmetler ve sahne amirliğini yürütecek. Yarışmayı, Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından olan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda şubesi ile hizmet veren Murat Eğitim Kurumları da sponsor olarak destekliyor.

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı