« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç milli Nuri Şahin'e çifte ödül

Peru'da düzenlenen 11. Dünya (B) Gençler Futbol Şampiyonası'nda Hollanda'ya 2-1 yenilerek 4. olan Türkiye 17 Yaşaltı Milli Takımı oyuncuları 3 ödül aldı. Otoritelerin şampiyonanın yıldızı olarak seçtiği Nuri Şahin, 2 ödül birden aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Meksika'nın finalde Brezilya'yı 3-0 yenerek Dünya Gençler Şampiyonu olduğu şampiyonada 4 gol ve 2 asisti bulunan Nuri Şahin, “Gümüş Ayakkabı” ve ”Bronz Top” ödüllerini aldı.

Turnuvaya akredite olan gazetecilerin oylarıyla “Gümüş Ayakkabı” ödülü alan Nuri'den FIFA resmi internet sitesi fifa.com'da ”Türkiye'nin ataklarına bir orkestra şefi gibi ritm veriyor” şeklinde övgüyle bahsedildi.

Öte yandan, Nuri'nin, (A) Milli Takım kampına katılmak üzere Hollanda maçının hemen ardından Futbol Federasyonu Başkanı Dr. Levent Bıçakcı ve beraberindeki heyetle birlikte yola çıktığı kaydedildi.

Şampiyonada 4 gol ve 2 asisti bulunan Tevfik Köse ise “Bronz Ayakkabı” ödülünü elde etti. FIFA Başkanı Blatter tarafından kutlanan Tevfik Köse için, fifa.com'da “Gelişimi Fatih Terim tarafından dikkatle izleniyor” yorumu yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler