MANİSA HABERLERİ

Genç Memur-sen’den Medya Okuryazarlığı Konferansı

IHA
27.02.2015 - 13:21Son Güncelleme :

GENÇ MEMUR-SEN’DEN MEDYA OKURYAZARLIĞI KONFERANSI

IHA

Genç Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği tarafından, “Okuma Olgusu ve Medya Okuryazarlığı” konulu konferans düzenlendi.
Manisa Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilal Elbir tarafından verildi. Konferansa Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Maraş, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fevzi Yüksel ve Mehmet Emin Ercan, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yangın, CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kamil Şirin, Mana-Der Başkanı Şaban Mertyürek, Mudef Başkanı Nedim Kara ve çok sayıda davetli katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılışında konuşan Genç Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mesut Öner, medyanın gençler üzerinde çok büyük etkiye sahip olduğunu kaydederek bireylerin sosyal yaşamdaki davranış ve tutumlarını olumsuz bir biçimde etkileyen, toplumu ahlaki ve kültürel yozlaşmaya sürükleyen bir kısım medya organlarına karşı bilinçli ve değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Bilal Elbir, Türkiye’de kitap okuma oranının diğer gelişmiş ülkelere oranla çok düşük oranlarda olduğunu vurgulayarak kitap okuma alışkanlığının genç nesillere büyüklerin örnekliği ile kazandırılabileceğini söyledi. Medyanın toplumu önemli ölçüde etkilediğini ifade eden Elbir, “Medya sadece haber verme kaynağı değildir. Kitleleri ikna etme aracı olarak da kullanılmaktadır. Bu sebeple medyanın eleştirel bir gözle takip edilmesi çok önemlidir.” şeklinde konuştu.
Programın sonunda Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Konuşmacı Yrd. Doç. Dr. Bilal Elbir’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Genç Memur-sen’den Medya Okuryazarlığı Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç Memur-sen’den Medya Okuryazarlığı Konferansı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
    06:12
  • Guneş
    07:54
  • Öğle
    13:08
  • İkindi
    15:44
  • Akşam
    18:00
  • Yatsı
    19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı