« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç Kızların rakipleri belli oldu

Ankara’da, 18-26 Ağustos 2012 tarihlerinde yapılacak Genç Kızlar 2012 Avrupa Şampiyonası’nın kuraları çekildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Limak Ambassadore Otelde yapılan kura çekimine CEV As Başkanı Jan Hronek, Avrupa Spor Organizasyonu Komisyon Üyesi Nicolas Hoeben, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve İcra Kurulu Koordinatörü Sezgin Kaymaz katıldı.

Kura çekiminde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, katılımcı ülkelere kura çekiminde bol şans, karşılaşmalarda da başarılar diledi.

CEV Asbaşkanı ve Avrupa Şampiyonası’nın Jüri Başkanı Jan Hronek de Türkiye’nin diğer organizasyonlarda olduğu gibi en mükemmeli başaracağına inandığını dile getirdi.

Kuralar çekildi

Konuşmaların ardından,  Avrupa Spor Organizasyonu Komisyon Üyesi Nicolaas Hoeben’in nezaretinde şampiyona kuraları çekildi.

Bir önceki şampiyonanın ilk iki takımı Sırbistan ve İtalya kuraya seri başı olarak katıldı. Yine son şampiyonayı üçüncü sırada bitiren Çek Cumhuriyeti ve Türkiye arasında kura çekimi yapıldı.

Kura çekimi sonunda gruplar şöyle oluştu:
1. Grup: Sırbistan, Türkiye, Slovakya, Slovenya, Belçika, Fransa
2. İtalya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Rusya, Almanya, Bulgaristan.
Buna gore 1. Grup maçları Başkent Voleybol Salonunda, 2. Grup maçları Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda oynanacak.

Maç programı
Kura çekiminden sonra yapılan toplantı ile belirlenen grup maçlarının programları şöyle:
1.Grup
18.08.2012
14:00 Türkiye-Belçika
16:30 Slovenya-Slovakya
19:00 Fransa-Sırbistan

19.08.2012
14:00 Belçika-Slovakya
16:30 Türkiye-Fransa
19:00 Sırbistan-Slovenya

20.08.2012
14:00 Fransa-Belçika
16:30 Slovenya-Türkiye
19:00 Slovakya-Sırbistan

22.08.2012
14:00 Fransa-Slovenya
16:30 Belçika-Sırbistan
19:00 Türkiye-Slovakya

23.08.2012
14:00 Slovenya-Belçika
16:00 Slovakya-Fransa
19:00 Sırbistan-Türkiye

2.Grup
18.08.2012
14:00 Almanya-Rusya
16:30 İtalya-Bulgaristan
19:00 Çek Cumhuriyeti-Polonya

19.08.2012
14:00 Rusya-Bulgaristan
16:30 Polonya-İtalya
19:00 Almanya-Çek Cumhuriyeti

20.08.2012
14:00 Bulgaristan-Polonya
16:30 Çek Cumhuriyeti-Rusya
19:00 İtalya-Almanya

22.08.2012
14:00 Rusya-Polonya
16:30 Çek Cumhuriyeti-İtalya
19:00 Almanya-Bulgaristan

23.08.2012
14:00 İtalya-Rusya
16:00 Polonya-Almanya
19:00 Bulgaristan-Çek Cumhuriyeti


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler