« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç kızlar turnuvası başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Uluslararası Genç Kızlar Basketbol Turnuvası” 14 Temmuz Cumartesi günü başlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde, Genç Kız Milli Takımımız ile birlikte Belçika, Fransa ve Hollanda Genç Kız Milli Takımları’nın katılacağı “Uluslararası Genç Kızlar Basketbol Turnuvası” 14-16 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul Pamuk Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 26 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan Genç Kız Milli Takımımız, hazırlıkları kapsamında İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Genç Kızlar Basketbol Turnuvası’nda Avrupa Şampiyonası öncesinde son durumlarını görme şansı bulacaklar.

İki turnuvayı geride bıraktıklarını ve uzun bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Genç Kız Milli Takım Baş antrenörü Erkan Metin, “Çalışmalarımız çok iyi geçiyor. Zorlu bir turnuva oynayacağız. Hollanda, Belçika ve Fransa bu kategoride Avrupa’da söz sahibi ekipler. Avrupa Şampiyonası öncesinde son eksiklerimizi görme şansı yakalayacağız. Bu nedenle organizasyonu çok önemsiyoruz. Şuan sadece Cansu’nun sakatlığı bulunuyor ve onun da şampiyona öncesinde durumu belli değil” dedi.

Pamuk Spor Tesisleri’nde turnuvanın ilk maçaları saat 16:00’da, Millilerimizin oynayacağı günün ikinci maçları ise 18:00’de oynanacak. Ay Yıldızlılarımız organizasyonun ilk gününde Hollanda ile karşılaşacak. 15 Temmuz Pazar günü Belçika ile karşı karşıya gelecek olan Millilerimiz son gün ise Fransa’nın rakibi olacak.

Uluslararası Genç Kızlar Basketbol Turnuvası’nın maç programı şu şekilde;

14 Temmuz Cumartesi
16:00 Belçika-Fransa
18:00 TÜRKİYE – Hollanda

15 Temmuz Pazar
16:00 Hollanda-Fransa
18:00 TÜRKİYE – Belçika

16 Temmuz Pazartesi
16:00 Belçika-Hollanda
18:00 TÜRKİYE – Fransa


Bunları da Beğenebilirsiniz