« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç kızlar, “Ankara seyircisine” güveniyor

Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası hazırlıklarında sona yaklaşan Genç Milli Takım'da oyuncular, voleybol severlerin TVF Başkent Salonu'nu doldurmasını bekliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara'da 18-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak şampiyona öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulunan milli oyuncular, Ankara seyircisine övgüler yağdırarak onları bu yıl da kendilerini desteklemeye davet ettiler.
Seyirci desteğiyle geçen yıl Ankara'da yıldızlarda hem Avrupa, hem de dünya şampiyonu olarak “ilkler”e imza atan milli takımda bu kez hedef, gençler kategorisinde en iyi üçüncülük derecesi bulunan Türkiye'ye ilk şampiyonluğunu kazandırmak.

-Damla Çakıroğlu-

Genç Milli Takım Kaptanı Damla Çakıroğlu, geçen yıl TVF Başkent Salonu'nun dolduğunu ve çok mutlu olduklarını belirterek, “Bu yıl yine aynı atmosferi yaşamak ve seyircimizle kupayı kaldırmak istiyoruz” dedi.
Hazırlık döneminin çok iyi geçtiğini anlatan Çakıroğlu, “Geçen yıla oranla takım olarak çok birlikte olamadık. Çünkü 1. ligde herkes ayrı takımlarda oynadı. Fakat çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok istekliyiz. Yine ev sahibiyiz ve bu bizim için büyük avantaj. Geçen yıl şampiyon olduğumuz için sorumluluğumuz daha da arttı. Tüm rakipler bunu bilerek geliyor, ama biz bunun üstesinden geleceğiz” diye konuştu.
Şubat ayında aşil tendonundan sakatlandığını ifade eden Çakıroğlu, aradan 6 ay geçtiğini ve bu sürenin rehabilitasyon için yeterli olduğunu belirterek, güçlendiğini ve kendini hazır hissettiğini söyledi.

-Çağla Akın-

“Seyircinin olması çok şeyi değiştiriyor” diyen milli pasör Çağla Akın, geçen yılın şampiyonu olmalarının bir ağırlığı olduğunu ve rakiplerin sahaya biraz daha tedirgin ve çekingen çıkacaklarını dile getirdi.
Ev sahibi olmanın avantajına değinen Akın, “Seyirci stresli maçlarda karşı takımı çok etkiliyor. Salonun dolu olması bizim için çok iyi oluyor” dedi. Pasörlüğün biraz otorite gerektirdiğini ve takımın beyni olduğunu vurgulayan Akın, “Biz artık arkadaşlarımla kardeş gibi olduk. Konuşmamıza gerek kalmıyor. Bakışlarımızla anlaşabiliyoruz” diye konuştu.
Ece Hocaoğlu da, hep bugünü beklediklerini dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:
“Geçen yıldan aklımda kalanlar, iki güzel başarı ve Ankara seyircisi. Şampiyonanın yine Ankara'da yapılacağını öğrenince hepimiz sevinçten uçtuk. Heyecan dorukta. Geçen yıla oranla hiç eksilmedik, üstüne koyduk. Değişik bir oyun sistemimiz var, rakiplere sürpriz hazırlıyoruz. Rakiplerimizin yine bizden çekeceği var. Ankara seyircisi 'ilkler'i görmeye alıştı. Hedefimiz yine bir ilke imza atmak.”

-Kübra Akman-

Milli voleybolcu Kübra Akman da, Başkent seyircisinin desteğiyle daha büyük bir takım olduklarını ifade ederek, “Ankara seyircisi mükemmel, salona gelmeleri bile bütün atmosferi değiştiriyor. İnşallah yine bizi yalnız bırakmazlar. 12 kişi, teknik ekip ve seyirci tam bir takım oluyoruz” dedi.
4. sırada bitirdikleri Balkan Şampiyonası'yla kötü bir başlangıç yaptıklarına işaret eden Akman, şunları söyledi:
“Orada hatalarımızı gördük ve onların üzerinde çalıştık. Ev sahibi olmak için federasyon başkanımızdan özellikle istekte bulunduk. Burada kötü bir sonuç aldığımızda, hem serciye, hem başkanımıza çok mahcup olacağız. Bunun bilincindeyiz ve bu da bizde ayrı bir motivasyon sağlıyor. Çok çalışıyoruz. Hedefimiz şampiyonluk.”

-Ceylan Arısan-

Milli takım oyuncularından Ceylan Arısan ise istedikleri sonucu alamadıkları Balkan Şampiyonası'nda yeni bir oyun sitemine geçtiklerini ve hızlı top oynamaya başladıklarını vurguladı. Arısan, şöyle konuştu:
“Bu da kolay değil. Bu sistemde yeni olduğumuz için başarılı olamadık, ama bu bizim için büyük deneyim oldu. Artık genç kategorisine geçtik. Geçen yıldan kötü olan takımlar mutlaka üstüne katarak gelmiş olacak. Biz de kendimizi geliştirdik. Güzel bir şampiyona olacak ve iyi maçlar çıkacak. Hedefimiz her zamanki gibi şampiyonluk.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz