Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genç kızı rehin alan şüpheliyi halk linç etmek istedi

  Mehmet YİRUN-Şabakan KARDEŞ/ ÇERKEZKÖY,(Tekirdağ),(DHA)
  01 Ağustos 2012 - 09:00Son Güncelleme : 01 Ağustos 2012 - 12:40

  TEKİRDAĞ’IN Çerkezköy İlçesi’nde Mehmet A., kız arkadaşı 19 yaşındaki Esma A.’yı aşkına karşılık vermediği için tabancayla rehin aldı. Çerkezköy Cumhuriyet Savcısı Ziya Öztürk’ün uzun süren ikna çabalarının sonunda, teslim olan Mehmet A.’yı halk linç etmek istedi.

  Olay, dün akşam saat 19.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 24 yaşındaki Mehmet A. 6 ay önce 19 yaşındaki Esma A.’ya arkadaşlık teklif etti. Teklifi kabul etmeyen Esma A., peşini bırakmayan şüpheli tarafından iki kez daha rahatsız etti. Genç bunun üzerine geçtiğimiz mayıs ayında Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu. Gelişmelerden sonra akşam saatlerinde Mehmet A. iş dönüşü Esma A’nın yolunu keserek konuşmak istediğini söyledi. Hayır cevabı alan A., sinirlenerek belinde taşıdığı tabancayı çıkartarak Esma A.’nın başına dayadı.    

  BÖYLE REHİN ALDI / FOTO GALERİ

  Olayı görenler jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarma ekipleri, çok sayıda vatandaşın toplandığını görünce Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğünden takviye ekip istedi. Jandarma ve polisin geldiğini gören Mehmet A. çevredekilere seslenerek "Buradan uzaklaşın gidin sizi ve kızı öldürürüm" diye tehditler savurdu.

  JANDARMA KOMUTANI İKNA ETMEYE ÇALIŞTI   

  Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Rüştü Eryılmaz Mehmet A.’yı cep telefonundan arayarak uzun süre ikna etmeye çalıştı. A., görevlilerden nikah memuru veya cumhuriyet savcısının gelmesini isterken, isteğinin yerine getirilmemesi durumunda kızı ve kendisini öldüreceği tehdidinde bulundu.

  CUMHURİYET SAVCISI İKNA ETTİ

  Rehine olayı üzerine Çerkezköy Cumhuriyet Savcısı Ziya Öztürk’e haber verildi. Savcı Öztürk, olay yerine giderek Mehmet A.’yı cep telefonu ile arayıp teslim olmasını söyledi. A., bu kez silahı kendi başına dayayarak rehin aldığı Esma A. ile birlikte el ele tutuşarak jandarma ve cumhuriyet savcısının bulunduğu araca yöneldi. A.’yı, teslim olduğunu gören çok sayıda öfkeli vatandaş çevik kuvvet ekibinin oluşturduğu barikatı aşarak Mehmet A.’ya saldırdılar. Jandarma ve polis ekipleri öfkeli kalabalığı dağıtmak için havaya ateş etti. Kalabalığın linç girişimi sonucu yaralanan Mehmet A. polis aracına bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı. Yaralanan A., Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne götürülerek ayakta tedavi edildi.

  KOMİSER VE BAŞÇAVUŞ YARALANDI

  Kalabalığın Mehmet A.’yı linç etmek istediği sırada çıkan arbede ilçe jandarma komutanlığında görevli Başçavuş Musa Aydoğan’ın bacağı, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Necmi Armacı’nın ise sol kolu kırıldı. Atılan taşlar nedeniyle bir polis aracı zarar gördü. Gözaltına Mehmet A.’nın jandarmadaki sorgusu sürüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı