KAYSERİ HABERLERİ

Genç Kaymek’ten Kardeşlik Eğitimi

IHA
26.10.2015 - 13:10Son Güncelleme :

KAYMEK

IHA

Büyükşehir Belediyesi Eğitim faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Genç KAYMEK, Kayseri’de yaşayan yabancı uyruklu öğrencilere değerler eğitimi veriyor. Genç KAYMEK tesislerindeki eğitimle toplumsal barış ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sağlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi, Genç KAYMEK projesiyle gençlere sadece öğretim desteği vermekle kalmıyor, onların daha bilinçli yetişmelerine de katkı sağlıyor. Üstelik Genç KAYMEK sadece ülkemiz gençliğine değil, şehrimize farklı ülkelerden gelen gençlere de hizmet veriyor. Genç KAYMEK tesislerindeki değerler eğitimine Somali, Moğolistan, Suriye gibi ülkelerden gelen 14 yabancı uyruklu öğrenci de katıldı. Dil, din, ırk ayrımı gözetilmeksizin herkesin kardeş olduğu bilincinin yerleştirilmesi amaçlı eğitime katılan yabancı uyruklu öğrenciler, Genç KAYMEK öğrencileri ile sohbet ederek, eğlenceli dakikalar geçiriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Genç Kaymek’ten Kardeşlik Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç Kaymek’ten Kardeşlik Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı