Ege Haberleri

EGE

  Genç kartallar gururlandırdı

  Cesur SERT / İZMİR (DHA)
  19 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ağustos 2009 - 20:40

  2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda pilotaj eğitimlerini tamamlayan 41 pilot teğmen, törenle diploma ve brövelerini aldı, ant içti. Genç teğmenler, hep birlikte kılıçlarını çekerek, selam durdu.

  İzmir’in Çiğli İlçesi’nde 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda pilotaj  eğitimlerini tamamlayan 41 pilot teğmen, törenle diploma ve brövelerini aldı.
  Üs Komutanlığı’nda düzenlenen mezuniyet ve bröve takma törenine, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, İzmir Vali Vekili Sait Topoğlu, 2’inci Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Güngör Kurubaş ve diğer komutanlar ile mezun olan teğmenlerin aileleri katıldı. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Babaoğlu törende yaptığı konuşmada 1903 yılında ilkel, tek motorlu uçağın havalanması ile başlayan Türk havacılık tarihinin bugün insan fizyolojisini zorlayacak çok karmaşık sistemlere sahip platformlarla gelişmesine devam ettiğini ifade etti. Bu üstün teknolojiyi yakalamanın yanında, onları kullanacak insanları yetiştirmenin ve bu insan gücüne inanç, yüksek motivasyon sağlamanın en az onun kadar önem arz ettiğini dile getiren Orgeneral Babaoğlu, “Harbi teknoloji değil, iyi yetişmiş ve zafere inanmış insanlar kazanacaktır” dedi.
  Ülkenin güvencesi
  Törende 2007-B devresi mezunları adına bir konuşma yapan dönem birincisi Hava Pilot Teğmen Metehan Atasoy ise, Türk Hava Kuvvetleri’nin en genç kartalları olarak hava kuvvetlerini dünyanın her yerinde temsil etmeye, ülkenin ve ulusun güvenliğini sağlamak için her an göreve hazır olduklarını belirtti. Atasoy’un konuşmasının ardından mezun olan genç pilot teğmenler hep bir ağızdan and içti.
  Dönem birincisi Hava Pilot Teğmen Metehan Atasoy, dönem ikincisi Hava Pilot Teğmen Ahmet Yücel ve dönem üçüncüsü Hava Pilot Teğmen Alper Soydan’ın börvelerini Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu taktı, üçüne de diplomalarını verdi. Tören, pilot teğmenlerin Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve 2 Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Güngör Kurubaş ile hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.
  Genç teğmenler, hep birlikte kılıçlarını çekerek, selam verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı