Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Genç kaleci yürürken öldü

  Orhan SAAT /İSTANBUL
  16.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.08.2006 - 01:50

  Selimiye Spor Kulübü’nün 14-16 yaş takımının kalecisi 15 yaşındaki Emre Aydın, sabah idmanından sonra sokakta yürürken fenalaşarak hayatını kaybetti.

  Selimiye Spor’da 6 yıldır futbol oynayan Cumhuriyet Lisesi öğrencisi Emre Aydın, dün sabah takımı ile birlikte Selimiye Stadı’nda idmana çıktı. 2 saatlik idmanın ardından arkadaşıyla gazozuna ayak tenisi oynayan Emre Aydın, oyunu kazanınca arkadaşı ile birlikte gazozları almak için stadın dışındaki bakkala gitti. Elinde gazozlarla yürüyen Emre Aydın bir anda yere yığıldı. Çevredekilerin çağırdığı Özel Selimiye Hastanesi doktorları Emre Aydın’a olay yerinde müdahale etti. Ancak genç kaleci kurtarılamadı.

  Genç kalecinin daha önce de kalp çarpıntısı nedeniyle hastaneye getirildiğini söyleyen hastane doktorlarından Müjdat Altunkaya, "Kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonrası belli olur. Hastanın kalp krizi ya da sıcağa bağlı beyin kanamasından yaşamını yitirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz" diye konuştu.

  Cordoba’ya özeniyordu

  Acı haberi alan temizlik işçisi baba Ahmet Aydın, "Oğlumun en büyük hayali Beşiktaş’ın kalesini korumaktı. Cordoba’yı çok beğenirdi. ’Baba ben ekmeğimi toptan çıkartacağım’ derdi" dedi. Aydın’ın antrenörü Semih Özü ise, "Geleceği çok parlaktı. En büyük hayali futboldan para kazanıp ailesine bakmaktı" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı