Gündem Haberleri

  Genç kadının isyanı: Tahliye olursa beni öldürecek

  Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA) -
  16.08.2012 - 14:29 | Son Güncelleme:

  İZMİR Gaziemir’de, 7 yıl önce boşandığı, daha sonra kendisi gibi tekrar evlenen eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde 11 bıçak darbesiyle yaralanan 37 yaşındaki Semal Ö. can güvenliğinin sağlanmamasına isyan etti.

  ESKİ EŞİ TARAFINDAN BIÇAKLANAN KADININ İSYANI / WEB TV

  Semal Ö., "Devlet bana sahip çıksın. Eski eşim 3-5 aylık ceza ile tekrar serbest bırakılmasın. Eski eşim ’Kocandan ayrılıp yeni eşimin kuması olacaksın. Eğer geri dönmezsen senin ecelin olacağım’ diyerek tehdit etti. Yeni eşimi de tehdit edip bizi ayırdı. Bıçakla yaraladı, belki sakat kalacağım. Eğer tahliye olursa beni öldürecek. Ben ölmeden sesim duyulsun" dedi.

  Bir oto yıkamacıda çalışan 40 yaşındaki Niyazi Ö. ile ev kadını Semal Ö., 7 yıl önce boşandı. Daha sonra her ikisi de başka kişilerle evlenip yeni aileler kurdu. İddiaya göre, eşinin başkasıyla evlenmesini gururuna yediremeyen Niyazi Ö., Semal Ö.’ye kendisine dönmesi konusunda sürekli baskı yaptı. İddiaya göre Niyazi Ö., kocasından ayrılıp yeni eşine kuma olmazsa, Semal Ö.'yü öldüreceğini söyledi. Bu talebi kabul etmeyen Semal Ö. geçen pazar günü, evine sabah saatlerinde gelip, zorla içeri girdiği belirtilen eski eşi Niyazi Ö. tarafından, 11 yerinden bıçaklandı. 6 yaşındaki oğulları E.Ö.’nün gözleri önünde bıçaklanan Semal Ö. hastaneye kaldırıldı. Eski eş Niyazi Ö. tutuklanırken, Semal Ö. yaşadıklarına isyan etti, yetkililerden yardım istedi.

  DEHŞET DOLU DAKİKALARI ANLATTI

  Tedavisi süren, kol ve bacaklarından sakat kalma riski bulunduğunu belirten Semal Ö., yaşadığı dehşet dolu dakikaları şöyle anlattı:

  "Niyazi’den korkumdan, Menderes İlçesi’nde bir pansiyonda kalıyordum. Oğlumun üzeri kirlenmişti, kıyafetlerini değiştirmek için olaydan bir gün önce saat 21.30 sıralarında evime doğru yola çıktım. Oğlum ile eve giderken Niyazi Ö.’yü, mahallede bir kahvede otururken gördüm, kaçtık. Karakolu aradım saat 02.00’de polisin eşliğinde evime geldim. Eve girip yattık. Sabah çalan kapıyı açtığımda ağzında sakız Niyazi karşımdaydı. Bana, ’Azrailin geldi’ diye bağırdı. Beni içeri sokup üzerimize kapıyı kilitledi. Anahtarı da odaya attı. Önce yumrukla saldırmaya başladı. Başımı bir süre yumrukladı. Elinden kurtulup, çantasını kaptım. Çantasında bıçağı olduğunu biliyordum. Önceden de ’Seni vuracağım’ diye yemin etmişti. Başkasıyla evlenmemi kabullenememişti. Sonra çantayı aldı, içinden bıçağını çıkardı, kolumdan ve bacağımdan bıçakladı."

  KUMA OLMASINI İSTEDİ

  Yedi sene önce Niyazi Ö.’den boşandığını, geçen yıl Gaziantepli baklavacı 32 yaşındaki B.Ö. ile evlenip eşinin memleketine yerleştiğini anlatan Semal Ö., "Niyazi Ö.’den boşandıktan sonra 6-7 ay kadın sığınma evinde kaldım. Sonra kendi ayaklarımın üzerinde durmaya başladım. Geçen yıl da B.Ö. ile evlendim. Evlendikten sonra sürekli bir şekilde Niyazi beni aradı. ’Tekrar benimle bir araya geleceksin, yoksa öldürürüm’ dedi. Niyazi de biz boşandıktan sonra başkası ile evlenmişti. Her aradığında, ’Yeni eşimin kuması olacaksın, kocandan ayrıl’ diye tehditler savurdu. ’Bak evlendin, eşin var, bırak beni mutlu bahtiyar bir hayat sür’ dememe rağmen kendimi dinletemedim" dedi.

  Başına gelenleri başkasının yaşamasını istemediğini dile getiren Semal Ö., ""Devletimiz bizlere biraz daha sahip çıksın. Suçum günahım yok. Tutturmuş ’Benimle birlikte yaşayacaksın, yaşamazsan senin adını çıkarırım’ diyor. Ben merdiven temizliklerine giderek karnımı doyuruyorum. Milletin temizliğini yapıyorum" diye konuştu.

  TEHDİT ÜZERİNE YENİ EŞ, YANINDAN GÖNDERDİ

  Eski eşinintehditleri üzerine yeni kocasının kendisini yanından gönderdiğini belirten Semal Ö., "Eşimi, kızkardeşinin kızını kaçırmakla tehdit etmiş. Bunun üzerine Gaziantep’te olan eşim beni yanından gönderdi. Şimdiki eşim B.Ö. ’Eğer kızkardeşimin başına bu yüzden başına bişey gelirse vicdan azabı duyarım’ dedi. Soruyorum, nerede kadın hakları" diyerek yaşadıklarına isyan etti.

  'HAPİSTEN ÇIKARSA BENİ ÖLDÜRECEK’

  Bıçak darbeleri yüzünden sakat kalma ihtimalinin de bulunduğunu anlatan Semal Ö., "Kurban olayım devletime, kötü yola düşmemek için kadın sığınma evine bile gittim. Halime bakın, sakat kalabilirim. Çocuğum şimdi yurtta. Ben sakat kalırsam, bir lokma ekmek verecekler mi? Böyleleri 3 ay 5 ay yatıp çıkıyor. Bana ’Seni öldüreceğim’ dedi. Ölüm korkusuyla yaşıyorum. Şimdi çıktı mı aynı şeyi yapacak. Devlet onu 3 ay yatıracak, sonra cezaevinden çıkacak. Benim hayatımla oynuyor. Bu adam 20 sene ceza alsın, bir daha çıkmasın dışarıya" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı