« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç judocular iddialı

Genç Bayanlar Judo Milli Takımı Antrenörü Mehmet Özbaldöktü, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Kupası'ndan madalyalarla döneceklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Genç Bayanlar Judo Milli Takımı, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da 5-8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kupası hazırlıklarını Çankırı'daki İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi'nde sürdürüyor.

Judo Milli Takım Antrenörü Mehmet Özbaldöktü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çankırı'daki çalışmaların çok verimli geçtiğini belirterek, “Amacımız geçen yıla göre performansımızı katlayıp, daha çok madalya kazanmak” diye konuştu.

Kampta gençleri en iyi şekilde hazırlayıp, Türkiye'ye madalyayla dönmek istediklerini vurgulayan Özbaldöktü, şöyle konuştu:
“Çankırı İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi'nde 25 Temmuz'da 17 sporcuyla kampa girdik. 3 Ağustos'a kadar hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Kamp çalışmalarımız iyi gidiyor. Sporcularımızın hepsinden memnunum. Prag'dan büyük başarılarla döneceğimize olan inancım tam. Asıl hedefimiz 2016 Olimpiyatları'nın kadrosunu yetiştirmek ve 2016 Olimpiyatlarına en fazla sporcu ile katılmak.”

Genç Milli Judocu Dilara İncedayı da, 2010 yılında Ümitler Judo Avrupa Şampiyonu olduğunu belirterek, Avrupa Kupası'nda iddialı olduğunu söyledi.

Avrupa Kupası'nda altın madalya hedeflediğini belirten İncedayı, “Asıl hedefim 2016 Olimpiyatları. Burada onun için çalışıyoruz” dedi.

Dilara Lokmanhekim ise müsabakalara hazır olduğunu vurgulayarak, 2016 Olimpiyatlarına Genç Milli Takım olarak büyük bir kadroyla gitmek istediklerini kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler