KOCAELİ HABERLERİ

Genç-iz Avrupa’ya Gönderiyor

IHA
18.07.2015 - 13:48Son Güncelleme :

GENÇ-İZ, İZMİTLİ GENÇLERİ AB PROJELERİ İLE AVRUPA'YA GÖNDERİYOR.

IHA

İzmit Belediyesi Gençlik Birimi Genç-İz gerçekleştirdiği projeler ile gençleri Avrupa’ya gönderiyor.
İzmit Belediyesi Gençlik Birimi Genç-iz, gençleri Avrupa’ya gönderiyor. Yetkililer, Avrupa Gönüllü Hizmeti Erasmus programları kapsamında 17-30 yaş grubundan kişileri Avrupa’ya gönderdiklerini belirterek, “Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında İzmit Belediyesi olarak gençleri Avrupa’ya göndermeye devam ediyoruz. Türkçe adıyla Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), 17-30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde 2-12 ay süreyle toplum yararına projelerde gönüllü olarak çalışmasını ve bu yolla kendilerini geliştirmesini, Avrupalılık bilincini edinmesini amaçlayan bir AB Gençlik Programı’dır. Projeye dahil olanların tüm masrafları Avrupa Birliği fonundan karşılanmaktadır. Avrupa Birliği, bu program ile özellikle AB içinde toplumsal uyumu güçlendirmeyi, gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca gençler arasında aktif vatandaşlığın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi de hedeflenmektedir” dediler.
Genç-İz yetkilileri Avrupa fırsatlarını yakalamak isteyen gençleri Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisinde bulunan çalışma ofislerine beklediklerini de ifade ederek, “Ofisimize gelecek gençlere projeyle ilgili her türlü bilgiyi vermeye hazırız. Programa yıl içerisinde 3 kez başvurulabiliyor. Başvuru tarihleri 4 Şubat, 30 Nisan ve 1 Ekim’dir şeklinde konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Genç-iz Avrupa’ya Gönderiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç-iz Avrupa’ya Gönderiyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı