Ege Haberleri

  Genç’in itirazı tatile takıldı

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  02.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi davası sürecinde 2 Mayıs’tan bu yana cezaevinde bulunan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç’in tutukluğa itiraz dilekçesinin mahkeme heyeti adli tatilde olduğu için yaklaşık bir aydır incelenemediği öğrenildi.

  5 Temmuz’da görülen ve Genç dışında herkesin tahliye edildiği duruşmadan birkaç gün sonra mahkemeye itiraz dilekçesi verdiklerini belirten avukat Atilla Ertekin, “8. Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı 15 gün elinde tutup 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi. Şu an o mahkemede tek hakim olduğu için karar verilemiyor” dedi.

  Birçok dosya var
  Uzun tutukluluk sürelerinin maduriyet yarattığı konuşulurken yaşananların daha da düşündürücü olduğunu dile getiren Ertekin şunları söyledi:
  “İtirazların makul sürede değerlendirilmesini yasa zaten söylüyor. Ancak hakimler tutuklama konusundaki düşüncelerini, kanaat bildirme endişesiyle yeterli gerekçelerle yazamıyor. Bunlar da tutuklular açısından maduriyet oluşturuyor. Sadece bizimki değil, birçok dosya incelenemiyor. Geciken adalet, adalet değildir. Süreç içinde üst makamlara gittiğimizde bu konuda da gerekeni yapmayı düşünüyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı