SİVAS HABERLERİ

Genç hatipler hutbede yarıştı

DHA
28.04.2017 - 16:59Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 'Genç Hatipler Minberde' adlı hutbe okuma yarışması düzenlendi. Paşa Camisinde düzenlenen yarışmada öğrenciler minbere çıkarak öğretmenlerine ve arkadaşlarına hutbe okudu. Yarışmayı Belediye Başkanı Sami Aydın da izledi. 
Yarışma sonrası konuşan Başkan Aydın, İslam'ın terörle ilişkilendirildiği günümüzde yeni neslin dinini iyi öğrenmesi gerekliliğine vurgu yaparak, "Bizler gençlerimize ve çocuklarımıza İslam'ı, dinimizi ne kadar iyi anlatabilirsek, toplumumuz o kadar huzurlu olacak, toplumumuz o kadar mutlu olacaktır. Bu öğrencilerimiz gelecekte bu ülkenin bilgiye açık olan her konuda ülkemize büyük katkılar sunacaktır. Genç hatiplerimizi kutluyorum. Hocalarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.
Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Başkan Aydın takdim etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Genç hatipler hutbede yarıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç hatipler hutbede yarıştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı