BİLECİK HABERLERİ

Genç girişimcilere gelir vergisi mükellefiyeti

AA / Bengü Köteş
26.02.2016 - 17:33Son Güncelleme :
AA / Bengü Köteş

BİLECİK(AA) - Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Buğra Levent, genç girişimcilere gelir vergisi mükellefiyetlerinde tanınacak muafiyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Levent, yaptığı açıklamada, Türkiye'de girişimciliğin arttırılması, özendirilmesi ve süreklilik kazandırılması adına çalışmaların devam ettiğini belirterek, devletin KOSGEB, İş-Kur gibi kurumları başta olmak üzere TOBB ve yerelde de belediyelerin, TSO'ların çabalarının devam ettiğini bildirdi.

TSO olarak girişim fikri olan adayların KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri adına kurs programları düzenlediklerini bildiren Levent, "Yaklaşık 60 yeni girişimci adayımızın temel girişimcilik eğitimi sertifikası almaya hak kazandı. Genç girişimcilerin vergi muafiyetleri ile ilgili olarak Türkiye'de devletimiz girişimcileri destekliyor. Kanuna göre ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle ilk defa gelir vergisi mükellefi olan ve 29 yaşını doldurmamış tam mükellef gerçek kişiler, üç vergilendirme dönemi boyunca vergi muafiyetinden faydalanacak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Genç girişimcilere gelir vergisi mükellefiyeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç girişimcilere gelir vergisi mükellefiyeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı