ANKARA HABERLERİ

Genç girişimcilere destek çağrısı

Hürriyet Haber
27.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

GGYD Başkanı Allıoğlu: "Genç ve kadın nüfusu iş hayatında yeterince yer almıyor. Engeller kaldırılmalı..:"

Genç girişimcilere destek çağrısı
Hürriyet Haber

GENÇ Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı (GGYD) M. Nezih Allıoğlu, Türkiye’de genç ve kadın nüfusunun, toplam nüfusun önemli bir bölümünü teşkil ettiğine dikkat çekerek, iş hayatında bu nüfusun yeterince yer almadığını vurguladı. KOSGEB ve kalkınma ajanslarının da aralarında bulunduğu çeşitli kurum ve kuruluşlarca girişimcilere destek sağlandığını hatırlatan Allıoğlu, şunları söyledi:

“Bu kurumların desteği çok önemli ancak yeterli değil. Girişimcilerin fikirlerini yaşama geçirmelerinde karşılaştıkları en büyük sorun sermaye. Öncelikle sermayeye ulaşmada karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, ihtiyaç duydukları finansmana daha kolay ulaşmalarına olanak verilmesi gerekmekte. Diğer yandan da girişimci genç ve kadınlara destek verecek kuruluş sayısı mutlaka arttırılmalı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Genç girişimcilere destek çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç girişimcilere destek çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı