ESKİŞEHİR HABERLERİ

Genç Girişimciler, Başarılı Girişimcileri Seçiyor

DHA
14.04.2016 - 16:00Son Güncelleme :

Genç Girişimciler, Başarılı Girişimcileri Seçiyor

DHA

 

 
Saadet  YÖRÜKÇÜ / ESKİŞEHİR,(DHA)- TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'nin  (TOBB) kurduğu, Eskişehir'deki faaliyetlerini Eskişehir Sanayi Odası (ESO) koordinatörlüğünde sürdüren Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (EsGGK), girişimci gençleri seçiyor. Gelecek için Girişimci, Girişimci için Gelecek anlayışıyla düzenlenecek olan ödül töreni 3'üncü kez gerçekleştirilecek.  
 
Ödül töreniyle ilgili olarak düzenlenen toplantıda konuşan ESO Başkanı Savaş Özaydemir, etkinlik hakkında bilgi verdi. ESO olarak her platformda yeniliği ve yeniliğin gelişimini savunduklarını belirten Özaydemir, "ufuklar açmak ve genç girişimcilerimizi desteklemek önceliğimiz olmuştur. İnovasyonu da yeni fikirleri de gençlerimiz gerçekleştirecek. Onların yanındayız" dedi. 
 
EsGGK'nın ESO'nun desteği ile 2 yılda bir düzenlediği, şimdiye kadar 2012 ve 2014 yıllarında yapılan girişimcilik ödül töreninin bu yıl 28 Nisan 2016 tarihinde yapılacağını kaydeden Özaydemir, başvuruların ise EsGGK internet sitesinden olacağını ve 4 kategori bulunduğunu açıkladı.  
 
ÖDÜLLER 4 ALANDA OLACAK
 
Kısa adı GİG olan Gelecek İçin Girişimci 2016 ödüllerinin Eskişehir'deki girişimcilik ekosisteminin ortaya çıkardığı bir proje olduğunun üstünde duran EsGGK Başkanı Egemen Temizsoy, "projenin paydaşları TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu, Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ARİNKOM, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ETTOM" dedi. 
 
GİG 2016 Girişimcilik Yarışması'nın 4 kategoriden oluştuğunu anlatan Egemen Temizsoy, bu kategorilerin neler olduğu hakkında şu bilgileri verdi;
 
"İlk kategori Özgün fikirler güçlü yarınlar adını taşıyor. Burada ham fikri olan ya da şirketleşmiş, yatırıma ihtiyaç duyan girişimci ödülü olacak. Cesaretten değere ödülü kendi işini kurmuş girişimcilere verilecek. Değer katan girişimci ödülü ise bir şirketi devralmış, ileriye taşımış girişimci ödülü kısmını olacak. En son ödül ise Kadın girişimci ödülüyle kendi işini kuran ve ya bir işi devralan kadın girişimci ödülüdür. Girişimciler bu kategorilerden kendilerine uygun olana başvuracak."
 
Başvuruların Eskişehir'deki Oda başkanları, üniversite temsilcileri ve yatırımcı temsilcilerinden oluşan jüri tarafından seçilip ödüllerin sahiplerini bulacağını anlatan Temizsoy, temennilerinin Eskişehir girişimcilik ekosistemi'nin bir ürünü olan GİGİ'in bölge ve ulusalda bir organizasyona dönüşmesi olduğunun altını çizdi. 
 
Seçilerek ve ya atanarak görevlere gelen kendilerinin görevleri bittikten sonra da GİG organizasyonlarını görmenin en büyük istekleri olduğundan bahseden Temizsoy, "girişimciliğin ülkemiz için ne denli önemli olduğunun farkındayız bunun içinde GİG markasını şehrimiz girişimciliğine armağan ediyoruz. Umarız ki bundan sonra olacak her GİG bir öncekinin çıtasını yükseltir ve GİG'den Eskişehir ve dünya ya yakışır markalar çıkar" diye konuştu. 
 
Toplantıda konuşan Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ARİNKOM Yöneticisi M. Hakan Dağ ise toplantıda girişimciliği ve genç girişimcilerin desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti. 
 
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Genç Girişimciler, Başarılı Girişimcileri Seçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç Girişimciler, Başarılı Girişimcileri Seçiyor haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:56
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı