ESKİŞEHİR HABERLERİ

Genç Girişimciler 2016 Ödülleri sahiplerini buldu

DHA
30.04.2016 - 16:35Son Güncelleme :
DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, kadın Girişimciler Kurulu, Arinkom ve ETTOM'un ortaklaşa düzenlediği GİG 2016 ödülleri sahiplerini buldu.
 
Odunpazarı Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Eskişehir Vali Vekili Hamdi Bilge Aktaş, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahattin Acet, Ticaret Borsası başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Ticaret Odası başkan Vekili Süleyman Kutlu, Girişim Benim derneği Başkanı Fuat Sami, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cihat Alagöz, Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy ve çok sayıda davetli ve ödüllerin sahipleri katıldı.
 
ESO Başkanı Savaş Özaydemir yaptığı konuşmada, 2009 yılında Türkiye genelinde girişimciliğe özendirmek üzere TOBB öncülüğünde hayata geçirilen, koordinatörlüğünü ESO tarafından yürütülmekte olan Genç Girişimciler Kurulu'nun bu yıl Kadın Girişimciler Kuruluyla birlikte ödül töreni düzenlediğini söyledi. Özaydemir konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Türkiye her yıl 100 kişiden 35'i, 3 yıl içinde girişimcilik faaliyetinde bulunmayı hedeflemekte olup, bu oran 2013 yılına kıyasla, 3 puanlık bir artışı ifade etmektedir. Ayrıca Türkiye bu sonuç ile genel ortalamanın üzerinde yer ayarak 30 ülke arasında 6'ıncı sırada yer almıştır. Araştırmalara göre ülkemizde genç girişimcilerin sayısı yüzde 50 arttığı ve girişimcilik buluncunun gençler arasında hızla yaygınlaştığı tespit edilmiştir. Yine araştırmalara göre yetişkin nüfusun yüzde 64'ünün kendi işini kurma konusunda cesaret sahibi olduğu tespit edilmiştir. Türkiye'de 100 kişiden 19'u girişimcilik faaliyetine başlamakta olup, bu sonuçla ülkemiz en yüksek girişimcilik oranına sahip ülkelerden biridir. Biz bu çalışmaların daha verimli devam etmesi için ciddi bir zihniyetle üniversite, sanayi işbirliğinin daha da geliştirmesinden yanayız."
 
Törende Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, Girişim Benim Derneği Başkanı Fuat Sami, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cihat Alagöz de birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Kadın Gücü dalında, Sakine Parlar, Hatice Kökçü, Ayten Çetin. Özgün Güçlü Yarınlar Dalında; BLG Robotic, Buffalo 3D. Değer Katanlar Dalında; Serdar Tepe, Kerem Toparlar. Cesaretten Değere dalında da Ayşen Değerli ve Mustafa Güneş'e ödülleri verildi. 
 
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Genç Girişimciler 2016 Ödülleri sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2016 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç Girişimciler 2016 Ödülleri sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı