Ege Haberleri

  Genç gazeteci ayağa kalkabilsin kampanyası

  Yaşar CEYLAN- Gökhan YALKALK, (DHA)
  07.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Torbalı’da 2 ay önce geçirdiği trafik kazası sonrasında sağ tarafı felç olan Cemil Zeybeker’in tedavisi için yardım kampanyası başlatıldı.

  TORBALI Ege Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve İHA muhabiri Cemil Zeybeker (25), geçen 11 Kasım’da ayağının üzerinden bir cip geçince düşüp başını kaldırıma çarptı. Beyin kanaması geçiren Zeybeker, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildi, 35 gün yoğun bakımda kaldı, vücudunun sağ tarafı felç oldu. Konuşma, yürüme, beslenme, hareket gibi birçok yetisini kaybeden Zeybeker, geçen salı günü taburcu edildi.

  Ailesi çaresiz

  Evde, kendisi için özel olarak alınan yatakta tedavisine devam edilecek Zeybeker, gözleri ve yazarak, çevresindekilerle iletişim kurabiliyor. Doktorlar, genç gazetecinin, bir uzmanın yapacağı fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından ayağa kalkabileceğini belirtti. Ancak, işçi emeklisi baba Mehmet Zeybeker, oğlunu için ellerinde avuçlarında ne varsa harcadıklarını belirterek, “Bundan sonraki tedavi sürecini karşılamaya maddi durumuz yetmez. Maddi sıkıntıyı aşılamazsa, tedavi süreci dört, beş yıl uzayabilir. Ayrıca, ev ortamında bu durumdaki bir hastaya gerektiği gibi bakmamız mümkün olmayabilir” dedi.

  Haydi yardıma

  Torbalı Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. İbrahim Öz, genç gazetecinin titiz bir tedaviyle ayağa kalkabileceğini belirterek, “Donanımlı bir hastanede, iyileşme süreci daha hızlanabilir” dedi.

  Torbalı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ergün ve yönetim kurulu üyeleri, meslektaşları için kaymakamlıktan izin alarak yardım kampanyası başlattı. Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur, sivil toplum kuruluşları ve yerel gazetelerden destek istendi, hayırseverlere de yardım çağrısında bulundu.

  Zeybeker’e yardımda bulunmak isteyenler, Torbalı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ergün’ün 0 (533) 816 80 08 numaralı telefonundan bilgi alabilecek.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı