Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç futbolculardan vefa örneği

Ankaragücü'nün yaşadığı sıkıntılı günler sonrasında sezon başında başka takımlara kiralanan genç futbolcular da üzerine düşeni yaparak takımlarına geri döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü'nün altyapısından yetişen ve bu sezon başka takımlara kiralanan 3 genç oyuncu Veli Torun, Serkan Şirin ve Kaan Kanak, kulübün yaşadığı sıkıntılı günlerde üzerlerine düşen görevi yapabilmek adına sözleşmelerini feshederek başkent ekibine geri dönmeyi tercih etti.

Sarı-lacivertlilerde, sene başında Yozgatspor'a kiralanan Veli Torun, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a kiralanan Serkan Şirin ve İnegölspor'a kiralanan Kaan Kanak, kulüp yönetimleriyle yaptıkları görüşmelerin ardından sözleşmelerini karşılıklı olarak feshettiler ve Ankaragücü'ne geri döndüler.

Genç futbolcu Veli Torun,yaptığı açıklamada, geçen sezonun 2. yarısında Yozgatspor'a kiralık olarak gittiğini hatırlatarak, “Ankaragücü'nün bu zor durumunda ben de elimden geleni yapabilmek adına yuvama geri döndüm” dedi.

Gerek altyapı, gerekse de (A) takım futbolcuları olarak birbirlerine kenetlendiklerini belirten Torun, “Biz oyuncular böylesine fedakar bir duruş sergiledikçe ve üzerine düşeni yaptıkça, gerekli kişilerin de Ankaragücünü bu durumdan kurtaracağını düşünüyorum. Tüm futbolcular ve teknik ekip olarak hepimiz kenetlendik. İnşallah bu birliktelik, Ankaragücü'nü bu zor günlerinden kurtarır. Bu kenetlenme umarım birilerine bir ses olur ve bu sesi duyanlar Ankaragücü'nü bir yerlere getirir” diye konuştu.

“Hedefimiz Hakan Kutlu gibi olabilmek”

Veli Torun, Ankaragücü altyapısından yetişen genç futbolcular olarak Hakan Kutlu gibi bir isim olabilmeyi kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.

“Genç futbolcular olarak Hakan Kutlu gibi bu kulübe mal olan oyuncular olmak istiyoruz” diyen Torun, konuşmasını şöyle tamamladı: “Şimdilerde teknik direktör olarak Ankaragücü'ne hizmet veren Hakan Kutlu da bu zor günlerde yanında savaşan insanları görmeyi arzuladı. Onun en büyük destekçisi biz olacağız. Hocamızın verdiği destekle iyi yerlere geleceğiz. Ankaragücü'nün ruhu hiçbir zaman kaybolmaz. Ankaragücü ruhu altyapıda bize öyle aşılandı ki, hepimizin Ankaragücü'nü içimizde hissediyoruz. Böyle zor bir dönemde kulübe geri geldiğimize göre üzerimize düşeni layıkıyla yaparız. Her ne olursa olsun, isterse üzerimizde forma olmasın, çıkar çıplak oynarız ve o sahada elimizden geleni yaparız. Yüreğimizi ortaya koyar ve şerefli bir şekilde ligi bitiririz. Biz kiralık giden futbolcular, hedef olarak tekrar yuvamıza dönmeyi belirlemiştik. Ankaragücü'nün bu durumda olması bizi ayrı bir savaş içine sokuyor. Kulübümüzün bu durumdayken bize ihtiyaç duyması bana ayrı bir gurur verdi. Biz de bu ihtiyaca ortaya koyacağımız yürekli oyunla en iyi katkıyı vermeye çalışacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler