Ege Haberleri

EGE

  Genç futbolcu yaşam savaşını kazanamadı

  Emrah YILMAZ / İZMİR, (DHA)
  05 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 04 Mayıs 2011 - 21:54

  Selçuk Efesspor’da oynayan ve motosiklet kazasında ağır yaralanan Alihan Lü, hastanedeki 12’nci gününde yaşamını yitirdi.

  İZMİR Süper Amatör Lig B Grubu takımlarından Selçuk Efesspor’da futbol oynayan Alihan Lü (16), 21 Nisan’da arkadaşı Mehmet Yörük’ü de alarak motosikletle Şirince’ye gitmek istedi. Karşıdan gelen TIR’dan kaçmak için direksiyon kıran Lü, kontrolü kaybedince araç Süreyya Elibol’un kullandığı motosiklete çarptı.

  Kaskını takmamıştı

  Kasksız olan Lü başını yere çarparak yaralandı. Selçuk Devlet Hastanesi’ne götürülen Lü, ilk müdahalenin ardından helikopter ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. Kafatasında kırıklar belirlenen Lü’nün bilincinin hastaneye geldiğinde açık olduğunu belirten baba Ayhan Lü, “Oğlum 14 saat sonra ameliyat edildi. Bu ihmalkarlık değil de nedir” dedi. Ameliyattan sonra solunum cihazına bağlanan Lü’yü yedi gün sonra yoğun bakım ünitesinde gördüğünü belirten anne Zühre Lü, “Ameliyata girmeden önce konuşabiliyordu. Ameliyatın başarılı geçtiğini söylediler, yedi gün sonra da ‘İlaçlarla uyutuyoruz’ dediler. Şikayetçi olacağız” dedi.

  İddialar yersiz

  Hastane yetkilileri, Alihan Lü’nün hastaneye geldiğinde beyin skorlarının iyi görünmesi, kanamasının çok küçük ve bilincinin açık olması nedeniyle ameliyata alınmadığını belirtti. Baş yaralanması yüzünden Lü’nün durumunu gözlediklerini belirten yetkililer, hastanın birden bire kanamasının çoğalıp durumunun kötüleşmesi üzerine ameliyata alındığını, daha sonrasında ise beyinde oluşan ödemin çözülebilmesini sağlamak ve iyileşmesine yardımcı olmak için uyuttuklarını belirtti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı