Ege Haberleri

EGE

  Genç festivalciler İzmir’de buluşacak

  İZMİR, (DHA)
  19 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ekim 2011 - 22:10

  İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 2011-2012 sezonunu, “Genç Festival Yöneticileri a 2011 Çalıştayı” ile açacak. Avrupa Festivaller Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlik 24-31 Ekim’de yapılacak.

  ÇALIŞTAYA; Danimarka, Sırbistan, Lübnan, Avustralya, Portekiz, Fransa, Almanya, Hırvatistan, Kenya, Romanya, Hindistan, Amerika, Türkiye, Kosta Rika, Belçika, Slovenya, Estonya, Uganda, Bosna Hersek, Norveç, Polonya, Singapur, Yunanistan, Finlandiya, Yeni Zelanda, Macaristan, İngiltere ve Hollanda’dan yaşları 24-38 arasında değişen 50 genç festival yöneticisi katılacak.

  Koordinatör Hugo De Greef başkanlığında, kanaat önderleri Nele Hertling (Almanya) ve ChingLee Goh (Singapur) ile bir haftalık yoğun eğitime alınacak katılımcılar, çalıştay süresinde İzmir’de konuk edilecek festival direktörleri Robyn Archer (Avustralya), Bernard Faivre d’Arcier (Fransa), Rose Fenton (İngiltere), Per Boye Hansen (Norveç), Jonathan Mills (İngiltere), Annemie Vanackere (Hollanda), Michal Merczynski (Polonya) ve Fruzsina Szep (Macaristan) ile Avrupa’nın kültür politikaları üzerine de çalışma ve tartışma imkanı bulacak.

  İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, “Tarihi zenginliği, konumu, kültürel altyapısı ve kentsel imkanlarıyla Avrupa değerlerine sahip bir kent olan İzmir, İKSEV’in çabalarıyla rakiplerini geride bırakarak çalıştaya ev sahipliği yapma gururunu kazandı. İzmir’in EXPO 2020 adaylığı öncesi böyle bir organizasyonu üstlenmenin sorumluluğunu duyuyoruz.” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı