« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç Fenerliler Almanya yolcusu

Uluslararası 19 Yaş Altı Genç Futbol Turnuvası "RUHR.2010-CUP"ın ilk karşılaşması Kültür başkentlerinden futbol takımları Fenerbahçe ve Borussia Dortmund arasında gerçekleştirilecek.

DHA
SON GÜNCELLEME

ESSEN-Borrussia Dortmund Kulübünün inisiyatifi ile Avrupa Kültür Başkentleri Projesi kapsamında hayata geçirilen 19 yaş altı gençler futbol turnuvası "RUHR.2010-CUP", 2010 yılına ait iki büyük uluslararası etkinliği tek turnuvada buluşturuyor. 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul´dan Fenerbahçe Spor Kulübü´nün iştirak edeceği turnuvada, 2010 Dünya Futbol Şampiyonası´na ev sahipliği yapan Güney Afrika´dan Kaizer Chiefs takımı da yer alıyor.

Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Vakfı´nın daveti üzerine turnuvaya iştirak eden Fenerbahçe Genç Futbol Takımı, 20 Mayıs Perşembe günü saat 18.30´da Dortmund Rote Erde Stadyumu´nda gerçekleştirilecek açılış maçında Borussia Dortmund Genç Takımı ile karşılaşacak.

Avrupa Kültür Başkenti RUHR.2010 Direktörü Dr. Jürgen Pleitgen´in himayesinde gerçekleştirilecek turnuvaya Fenerbahçe ve Borussia Dortmund Kulüplerinin yanı sıra Almanya´da Schalke 04 ve Werder Bremen, Bayern München, İtalya'dan AC Milan ve Güney Afrika´dan Kaizer Chiefs kulüpleri genç takımları ile katılıyorlar.

Türkiye´nin en çok desteklenen ve en başarılı futbol takımlarının kenti olan İstanbul gibi Bundesliga´da üç kulübü yer alan Ruhr Havzası´nda da futbolun günlük yaşamın her alanına sızmış bir fenomen olduğunu söyleyen TAM Vakfı Genel Müdürü Dr. Andreas Goldberg "İnsanları biraraya getiren kültür ve futbol gibi iki güçlü bağı aynı potada eriten bu etkinliğin karşılıklı anlayışın bir adım daha gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

20-22 Mayıs tarihlerinde Ruhr Havzası kentleri Dortmund, Wanne-Eicke l, Wiedenbrück, Holzwickede, Lünen ve Hagen kentlerinde gerçekleştirilecek grup maçlarının ardından turnuvanın şampiyonu 24 Mayıs Pazartesi günü saat 11.20´de gerçekleştirilecek final karşılaşmasıyla belirlenecek.

GRUPLAR:

I. GRUP / II. GRUP

FC Schalke 04 / Borussia Dortmund

AC Mailand / Kaizer Chiefs

Bayern München / Werder Bremen

FC Liverpo ol / Fenerbahçe

TURNUVA KARŞILAŞMA PLANI:

20.05.2010 PERŞEMBE - 18.30 / 19.45

Borussia Dortmund - Fenerbahçe / AC Milan - Bayern München (Dortmund / Stadion Rote Erde)

Kaizer Chiefs - Werder Bremen / FC Schalke 04 - FC Liverpool (Wanne Eickel / Sportpark Wanne-Süd)

21.05.2010 CUMA 18.30 / 19.45

Borussia Dortmund - Kaizer Chiefs / FC Liverpool - Bayern München (Wiedenbrück / Jahnstadion)

FC Schalke 04 -AC Milan / Werder Bremen - Fenerbahçe (Holzwickede / Montanhydraulik Stadion)

22.05.2010 CUMARTESİ 15.00 / 16.20

FC Schalke 04 - Bayern München / AC Milan - FC Liverpool (Lünen / Kampfb, Schloss Schwansbell)

Borussia Dortmund - Werder Bremen / Kaizer Chiefs - Fenerbahçe (Hagen / Ischelandstadion)

24.05.2010 PAZARTESİ 10.00 / 11.20

3.-4.´lük karşılaşması / FİNAL Dortmund (Stadion Rote Erde)

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz