Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç 'Dev Adamlar' umutlu

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ikide iki yapan (A) Milli Basketbol Takımı, günü maç yapmadan geçirdi. Genç 'Dev Adamlar'dan Hakan Demirel, Cenk Akyol, Ersan İlyasova ve Semih Erden, kaliteli bir takım olduklarını iyi işler yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan takımın önemli isimleri  Hakan Demirel, Cenk Akyol, Ersan İlyasova ve Semih Erden, (A) Milli Takım kadrosunda bulundukları için çok gururlu olduklarını söyledi.

Hakan Demirel, genç bir jenerasyonla birkaç tecrübeli oyuncunun oluşturduğu iyi bir takım olduklarını belirterek, “İlk 2 maçta da çok iyi mücadele ederek iyi basketbol oynadık. Buraya gelirken Türk milletine elimizden gelen her şeyi vermeyi garanti etmiştik. Bunun için savaşıyoruz. Madalyayı konuşmak için önümüzde çok yol var, ama grubu en avantajlı şekilde bitirerek sonraki turlarda başarılı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Cenk Akyol ise takımda herkesin birbirine çok destek olduğunu ifade ederek, ”Sahaya çıktığımız zaman yumruk haline gelmiş bir takım olarak mücadele ediyoruz” dedi.

Gelinen bu noktaya, ortaya koydukları büyük mücadele ve savaşçı ruhlarıyla geldiklerine dikkati çeken Akyol, “Hedefimiz her zaman büyük. Öncelikle Brezilya maçını, sonra da diğer gruptan gelecek takımı yenerek, ilk 8 takım arasına kalmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Milli Takımı'nın bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Ersan İlyasova da  “Geçen sene Amerika Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) alt ligi olan geliştirme liginde de iyi bir performans göstermiştim, ama asıl vitrin tabii ki Dünya Şampiyonası. Burada NBA'den beni izliyorlar. Önümüzdeki sene Milwaukee Bucks'da oynayacağım. NBA'de uzun bir yol beni bekliyor, bunu biliyorum, ama öncelikle hedefim bu takımı iyi bir yerlere getirmek. Türk Milli Takımı'nın bir parçası olmak benim için gurur verici.” dedi.

Semih Erden ise çok kaliteli bir takıma sahip olduklarını kaydederek, ”Belki buraya gelirken başarılı olacağımız pek beklenmiyordu, ama biz savaşarak, inanarak ve takım olarak bunu başardık. Şimdi Brezilya maçını düşünüyoruz. Bu maçı da kazanarak, ileriye daha umutlu bakmak istiyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler