EDİRNE HABERLERİ

Genç çiftçilerin desteklenmesi projesi

AA / Gökhan Zobar
28.02.2016 - 10:54Son Güncelleme :
AA / Gökhan Zobar

EDİRNE (AA) - Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın genç çiftçilerin desteklenmesi kapsamında, 30 bin TL hibe projesini hayata geçmesinin üreticiyi sevindirdiğini bildirdi.
Uyur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üretimin arttırılmasına yönelik destek ve teşviklerin üreticileri memnun ettiğini anlattı.
Hibe destek programı hakkında bilgiler veren Uyur, ''Projeye göre nüfusu 20 binden az olan kırsal kesimdeki, 18-40 yaş arasındaki genç çiftçiler, bitkisel, hayvansal ve yöresel tarım ürünlerine yönelik projelerine 30 bin liraya kadar hibe desteği alacak. Gerçekten çok güzel bir proje. Bu sayede köylerimizdeki gençlerimiz desteklenmiş olacak. Kırsal alandaki gençlerimizin şehirlere göçünü önleyecek'' ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Genç çiftçilerin desteklenmesi projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç çiftçilerin desteklenmesi projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı