"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Genç bir kadınla evlendim, pişmanım

Güzin Abla

Rumuz: Orta Yaş Bunalımı

Sevgili Ablacığım, 55 yaşında bir beyim. İlk eşimden ayrıldıktan sonra, kendimden oldukça genç bir hanımla tanışıp, evlendim. Yaşımı göstermediğimi, beni çok beğendiğini, çok yakışıklı bulduğunu söylüyordu. Birkaç yıl sonra ‘‘Madem genç kadın aldın, sonuçlarına katlanacaksın’’ tarzında edepsizce sözler etmeye başladı. Her fırsatta kendisinden büyük olduğumu yüzüme vuran, beni aşağılayan konuşmalar yaparak hakaret eder oldu. Maddi varlığım yerindedir. Ancak eşim işi abarttı. İnanılmaz şekilde para sarfediyor. Bunu söyleyecek oldum, müthiş öfkelendi. Edepsiz bir tavırla söylemediğini bırakmadı. ‘‘Seninle boşuna mı evlendim, kendinden bu kadar küçük bir kadınla evlendiğine göre elbette ki ona para akıtacaksın, seni boş yere mi çekiyorum sanıyorsun’’ demez mi? Çok pişmanım. Beni hasis, yaşlı ve aptal bulduğunu sık sık tekrarlıyor. Bazı geceler eve geç ve içkili geliyor. Her istediğini yapsam da yaranamıyorum. Ama bir türlü ne yapacağıma karar veremiyorum. Onun yaşında kızlarım var, onlardan da utanıyorum. Çünkü beni bu evliliği yapmamam için uyarmışlardı, dinlemedim.

SEVGİLİ Okurum, bir genç ve güzel hanımın çekiciliğine kapılıp başınız dönmüş ve yapmamanız gereken bir evlilik yapmışsınız. Onu çok iyi tanımadan evlenivermişsiniz. Gerçekten hata etmişsiniz. Ama şimdi bu hatadan geri dönmenin yollarını arayın. Mektubunuzdan her şeye rağmen onu hala sevdiğiniz anlaşılıyor. Ama size yazık değil mi? Böyle bir hata yapmış bile olsanız, bunu hak etmiyorsunuz. İradenizi kullanın ve bu evlilikten kurtulmaya bakın. Nasıl olsa ortada çocuk yok, daha olmazsa boşanmak için bir miktar tazminat verir, bu zor durumdan kurtulursunuz.

X