Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Genç basketbolcu hiç vazgeçmedi

2 kez kalbi durdu... Hatta bir tanesinde hakkında ölüm ilanı bile çıkarıldı... Henüz 21 yaşındaydı ama o vazgeçmedi. Artık bizim ülkemizde yani Beko Basketbol Ligi'nde oynayacak.

Hüseyin Koyuncuoğlu / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Antalya Büyükşehir Belediyespor'un son transferi Herp Pope hayat hikayesiyle çok konuşulacak. 1989 doğumlu ABD doğumlu genç  basketbolcu Antlaya ekibi ile imza aşamasına geldi. ABD'de son sezonu Seton Hall Pirates takımında inanılmaz istatistiklerle tamamlayan Pope'un transferini ilginç kılan şey ise 2 yıl önce yaşadığı çok ciddi sağlık sorunları...

ABD Universite Ligi'nde oynadığı son sezon 15.2 sayı, 10.3 ribaunt istatistikleri ile oynayan Pope, iki kez kalbinde rahatsızlık yaşıyor. İşte 23 yaşındaki oyuncunun ilginç hikayesi;

Hatta öyle ki ilk kalbi durduğunda hakkında ölüm ilanı bile verilmiş. 2010 yılı Haziran ayı içerisinde antrenman sırasında aldığı darbe ile nefesi kesilen ve kalbi duran genç oyuncu hastaneye kaldırılyor.  Hastaneye kalbi durmuş bir şekilde götürülen Pope'un kalbi yapılan son müdahalelerin ardından yeniden çalıştırılıyor. Pope 2 hafta yattığı hastaneden 20 kilo vererek çıktı.

DOKTORLARIN ONAYI İLE BASKETOLA DÖNDÜ

Genç oyuncu aynı sorunu ikinci kez daha hafif şekilde yaşadıktan sonra doktorların onayı ile basketbola döndü. Genç oyuncunun transferi ile ilgili konuştuğum Antalya BŞB'nin yeni koçu Altar Tunçkol da, oyuncunun durumunu bildiklerini, son sezonda muhteşem istatistikler yakaladığını söyledi.

Tunçkol, "ABD gibi bir lig de herhangi bir sağlık sorunu olsaydı oynatmazlardı. Biz de burada çok ciddi sağlık kontrolünden geçireceğiz. Aldığımız bilgiye göre yaşadığı talihsiz sakatlık darbeye bağlı kalpte yaşanan ritim bozukluğu nedeniyle yaşanmış. Son iki sezondur hiç bir problem yaşamadan basketbol oynuyor. Biz kendisiyle görüştük ve kontrat önerdik, cevabını bekliyoruz.

İşte Pope'un ölüm ilanı;

Genç basketbolcu hiç vazgeçmedi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler