İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Genç bankacılar ve yöneticileri ‘mutfakta’ tanıştı

  Hürriyet Haber
  31.07.2015 - 17:25 | Son Güncelleme:

  Akbanklı yönetici adayları, genel müdür yardımcısı, bölüm başkanı ve müdür düzeyindeki yöneticilerle yemek yaparak tanıştılar.

  Akbank, yönetici adaylarını üst düzey yöneticilerle tanıştırmak için farklı bir etkinlik düzenledi. Mutfaktayız etkinliğinde adaylar ve yöneticiler birlikte yemek yaptılar. Buluşmaya 20 yönetici adayı ile birlikte genel müdür yardımcısı, bölüm başkanı ve müdür düzeyindeki toplam 11 yönetici katıldı. Tüm katılımcılar gruplara ayrıldılar. Gruplar kendi içlerinde iş bölümü yaparak, ellerindeki farklı malzemeler ve mönülerle kendilerine verilen süre içinde, bir akşam yemeği hazırladılar. Ardından, tüm gruplar yaptıkları yemekleri yediler.

  Toplantılar çok mesafeli bulununca...
  Akbank İK ve Strateji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, böyle bir tanışma organizasyonu yapmalarının sebebini şöyle açıklıyor: “Üst düzey yöneticilerimiz yeni yönetici adaylarımız ile standart gündemli toplantılarda tanışıyor, bu toplantıların gündemi içinde, birbirlerini tanıma fırsatını buluyorlardı. Aldığımız geri dönüşler bu formatın çok formal ve mesafeli algılandığını, geliştirmemiz gerektiğini gösteriyordu. Çünkü artık Y jenerasyonunun iş hayatından beklentileri farklılaşmıştı. Bu jenerasyonun en önem verdiği konuların başında inovasyon ve ‘işte eğlence’ geliyordu ve bunu çalıştıkları şirkette ilk günden itibaren hissetmek istiyorlardı. Biz de klasik bir toplantı odası organizasyonu yerine eğlenceli bir buluşma planladık.”

  Gençler mentorluk yapıyor
  Önem verdikleri konulardan birinin de farklı jenerasyonlardan Akbanklılar’ın arasında etkileşim yaratmak olduğunu söyleyen Yüce, “Bu bakış açısıyla Nesilden Nesile Akbanklı adında bir proje başlattık. İlk adım olarak bankamızda uzun süredir görev yapan kıdemli Akbanklılar, yeni başlayanlar ile bankamızda 1. yıllarını dolduran yönetici adayı arkadaşlarımıza üzerinde kişisel notu olan ve kendi seçtiği bir kitap hediye edecek. Bunun devamında da yine benzer etkileşimi ve deneyim paylaşımını artıracak farklı organizasyonlar planlıyoruz. Yaklaşık 2 yıldır yürüttüğümüz Switch programında genç profesyonellerimiz üst düzey yöneticilerimize mentorluk yapıyor. Böylece yöneticilerimizin gençlerden öğreneceği, deneyimleyeceği bir platform yaratıyoruz” diyor.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı